| MirceaCalNebun a întrebat:

E important sa ai un vocabular bogat?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vocabular inteligent scurt si direct

| darrio2007 a răspuns:

Da, dar conteaza vocabularul.

| T0T a răspuns:

Foarte important. Nu mă laud că îl am, însă.

| gemeni6226 a răspuns:

Mie mereu mi-a placut sa citesc. Acest lucru mi-a imbogatit considerabil vocabularul.Si da ma simt super misto cand pot da pe spate pe cineva cu replicile mele, bineinteles nu aici ci in viata reala.

| oglindasultanului a răspuns:

Depinde cine esti, si cu cine ai de a face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde și cum îl folosești.

| blairelovesmusic a răspuns:

Da, e important.

| SharpEagle a răspuns:

Nu neaparat bogat, cat bine tintit. Sa folosesti cuvintele care au cel mai bun inteles pentru scopul dat, fara echivoc.
E drept, daca ai multe teme de discutie, poate si mai avansate, atunci cerinta de mai sus s-ar putea sa ceara la randul ei un vocabular bogat...