| PuFiLiCi98 a întrebat:

E normal ca mama sa spele tatalui incaltamintea, vasele, sa faca patul, sa calce, sa spele?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Normalul nu il stabilesti nici tu si nici noi in situatia de fata. Normalul il stabilesc ei.
Daca el aduce bani si ea sta doar acasa, mi se pare normal.
Daca muncesc amandoi, mi s-ar parea corect sa isi imparta sarcinile.
De obicei fiecare face lucrul la care se pricepe mai bine. Probabil si tatal tau are activitatile lui pe care mama nu le-ar putea face.
Lucrurile sunt mai placute atunci cand sunt facute in doi. Insa daca unul aduce bani in casa si celalalalt nu, nu putem vorbi de obligatie, nici macar morala.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Este normal din toate punctele de vedere

| Konata a răspuns:

Da, e normal happy. Acestea sunt niste treburi pe care le face o femeie intr-o casa. Printre alte prioritati, femeia este baza casei deoarece ea se ocupa mai de toate happy. Barbatul are si el un rol important cum ar fi sa aduca bani in casa si sa-si faca familia fericita. Ambii parinti sunt importanti love struck.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu. Amîndoi trebuie să facă acest lucru, soțul să î și ajute soția la treburile casnice, nu doar să stea la tv, și ea să facă toată treaba.

| BiuL a răspuns:

Daca asa s-au obisnuit da, dar si tata trebuie sa faca ceva, macar sa aduca bani in casa, ideal e sa isi imparta treburile gospodaresti, de exemplu tata poate merge la cumparaturi.

| LolaLollita a răspuns:

E discutabil. Depinde ce meserii au, ce timp liber... In orice caz, la mine nu e deloc asahappy Cine are timp facebig grin

| KristalPop a răspuns:

Da, normal. Doar e muiere.

| gingergirl1 a răspuns:

Sincer? Nu mi se pare normal! Intr-o relatie trebuie sa fie ambi egali! Adica macar vasele sa le spele sau sa curete incaltamintea! Nici mie nu cred ca mi-ar conveni sa-i fiu sluga unuia si acel tip sa nu faca nimic! Mie una, nu mi se pare corect!winking

| Antoniacopiluța a răspuns:

Da,este normal.

| Fluturaș34 a răspuns:

Ori e sotie, ori e sluga. Nu e normalhappy intr-o casnicie fericita toate lucrurile se fac la comun, nu se impart..Eu nu sunt de acord cu faza "barbatul aduce banii si femeia se ocupa de casa" In ziua de azi sunt mii de femeii care muncesc la fel sau chiar mai mult decat un barbat.Si de asemenea cunosc foarte multi barbatii care se ocupa de curatenia casei la fel sau chiar mai mult decat femeiahappy Nicaieri nu e scris ca femeia e superioara sau inferioara barbatului si invers, toti suntem la fel, egali happy

| AndreeaHawkins a răspuns:

Da este normal, dar trebuie şi tu să o ajuţi, să nu o laşi să facă ea totulhappy

| sanky_6917 a răspuns:

Da,mai putin aia cu incaltamintea.