| Joker3134 a întrebat:

E posibil sa intram in stare de urgenta iar? Dar Iohanis nu a anuntat asa ceva.

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este posibil, da.

| Mosotti a răspuns:

Nu vom intra pentru ca altfel nu ii mai voteaza lumea peste o luna, va fi nenorocire, nu vom intra nici dupa alegeri.

Deci pregatiti-va sa dati cu zarus scap-nu scap - scap nu scap, cu tot cu masca.
Ca in moment ce virusul este cam peste tot in interioare, degeaba ai masca, adica magazina, mijloace transport!

Io m-am tinut asa tare pana acum dar deja incep sa am frica si cand coboara mama la cumparaturi, si eu la fel.
Tin usa la lift deschisa un timp, puverizez spirt acolo si apoi ma urc, la coborare cobor pe scari.

Fara o carantina totala in 6 saptamani dar totala, nu scapam, adica ca la chinezi de abia au 6-7 cazuri noi pe saptamana.

| Wr3nch a răspuns:

Nu incalaughing) Dar la cum cresc cazurile nu ar fi exclus.

| Andreeush a răspuns:

Orice e posibil din păcate sad

| Sofer a răspuns:

E posibil dar încă nu a anunțat ca vom întra.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu o sa intram pana la alegeri deoarece in stare de urgenta nu se pot face alegeri.

| siriusblack98 a răspuns:

Cel mai probabil vom intra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu poti intra in stare de urgenta din mai multe, printre care motivul principal ca nu mai poate da restrictii prin decret

in schimb starea de alerta e ceva mult mai rau, nedemocratic, nesupus niciunui control si care permite mai multe restrictii arbitrare, deci poti considera ca nu ai iesit niciodata din starea de urgenta

| Adrian5575 a răspuns:

Posibil dupa alegerile din 6 decembrie.