| CinevaAnonimă a întrebat:

E posibil sa se umfle urechile daca asculti multa muzica cu castile?

4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Inflamaţia nu apare din cauza sonorului din căşti, ci de la bacterii şi folositul în exces a beţişoarelor de urechi în general.

| RAY a răspuns:

Nu,dar e posibil sa dauneze timpanului in timp muzica la maxim, e logic ca le mai stergi sa nu te infectezi tine de igiena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de căști!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar in timp auzul poate sa scada mai ales daca asculti la vlum mare. Deci daca incepi pe la 15 ani cu castile si le lasi pe la 40 de ani da, ai putea avea problem cu auzul.