| whatisthis19 a întrebat:

Emisiunea in cautarea adevarului prezintă cazuri reale sau asa de educativ?

2 răspunsuri:
| Nume6 a răspuns:

Nu, e doar o ficţiune, nu e nimic real.

| OldSoul a răspuns:

Daca te uiti mai mult la emisiune vei vedea ca sunt aceeasi actori.
Ba mai mult, se si precizeaza ca, cazurile prezentate sunt o fictiune "bazata pe situatii reale" sau ceva de acest gen.
Deci de exemplu, cineva se gandeste la un scenariu care pare plauzibil, ei il fac sa para interesant, adauga detalii, iar apoi regizeaza intreaga actiune.