| beauty a întrebat:

Este adevarat ca bananele ingrasa? Banana=fruct

Răspuns Câştigător
| User a răspuns:

Da. contin amidon si amidonul ingrasa.

9 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Acum depinde si la care banane te referithinking

Răspuns utilizator avertizat
| Arthur a răspuns:

Pe unele da, pe unele nu.hee hee Depinde de cate ori pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, daca le mananci cu cartofi prajiti, sau in cantitati mari happy

| alecs871 a răspuns:

Pai acum sa spunem partea buna a lor. Ele ingrasa. Ingrasa daca le mananci cand stai la calculator pentru urmatoarele 2-3, daca stai in pat, daca le mananci inante sa te culci. Daca mananci o banana inainte de un exercitiu fizic este foarte bine, el contine si o parte mare de carbohidrati care se transforma in grasime daca nu este consumata acea energie. Nu stiu daca nu ai vazut tu, dar in timpul pauzelor intre seturile la tenis, acei jucatori infuleca cate o banana care sa le dea energie (si din cate cunosc eu pe un tenis-man de performanta mi-a zis ca mananca cu kilele pe saptamana si nu are niciun jucator burta). Si eu cand ma duceam la sala, ma duceam sirect de la scoala si imi luam cate 3-4 banane si parca eram "Road Runner".
Beee-beep

| ILoveSKRILLEX a răspuns:

Exact Paulwinking Bananele astea laughing)

| larma1alarmanta a răspuns:

Toate fructele ingrasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bananele nu ingrasa! in dieta disociata se pot consuma linistit 2-3 pe zi (in zilele de fructe si legume)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ingreasa fatuca