| Killer1235 a întrebat:

Este adevarat ca persoanele care au avut probleme in familie iubesc diferit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este crucial pentru relația de cuplu să citești despre stilurile de atașament:
https://www.thriveglobal.ro/stories/care-este-stilul-tau-de-atasament/
O, și despre limbajele iubirii. Degeaba îți iubești partenerul/partenera, dacă nu îi arăți asta în conformitate cu stilul lui/ei de atașament, se va simți nevalidat/ă.
Pentru o relație armonioasă îți recomand să urmărești emisiunea "La mintea cocoșului":
https://www.youtube.com/......tps?/watch

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O, și despre limbajele iubirii. Degeaba îți iubești partenerul/partenera, dacă nu îi arăți asta în conformitate cu stilul lui/ei de atașament, se va simți nevalidat/ă.
Mii de scuze, voiam să spun în conformitate cu limbajul lui/ei de iubire, nu în conformitate cu stilul de atașament, care trebuie schimbat într-unul sigur pentru o relație armonioasă.
Când am scris răspunsul nu dormisem bine de câteva nopți și de asta am făcut eroarea asta uriașă.
Mulțumesc pentru fundă.