| AdeLeu a întrebat:

Este adevarat ca se fac cursuri de prim ajutor pentru a obține permisul? Am programare in Februarie la oraș/

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu, se specifica in codul rutier notiuni de prim ajutor si cam atat, dar sa faci cursuri de prim ajutor pentru a da de permis nu am auzit niciodata, asta daca e vorba de obtinerea permisului auto in Romania.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din cate stiam... nu, se studiaza doar tehnicile de prim ajutor si ce se face in acel caz. Dar nu se fac cursuri ca atare.

| Lukasssz a răspuns:

Nu