| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

Este cineva aici care si-a schimbat vreodata numarul de telefon, dar si-a pastrat telefonul? In astfel de conditii se pastreaza in telefon pozele, ss-urile si numerele de telefon?

10 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Normal da.
Pozele clar îți rămân în telefon (asta dacă nu te referi la whatsapp (astea dacă nu le-ai salvat în telefon posibil sa le pierzi).
Cu numerele în schimb, trebuie sa îți fie salvate pe telefon nu pe cartela sim, o data ce le salvezi acolo îți rămân.Iar dacă numerele îți sunt salvate în telefon, îți rămân și mesajele.

| Lioana a răspuns:

Bineinteles ca raman toate. Nu se mai stocheaza nimic pe cartela SIM, nici macar numerele de telefon, daca nu cumva ai setat tu sa se salveze acolo.

| ionur a răspuns:

Da mi-am mi-am făcut abonament la cartela Vodafone da nu misa șters poze sau altceva căci dacă mise șterge o singura poza din telefon le dădeam Foc la tot magazin ăla al lor.

| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru ionur):

Si inainte sa iti faci abonament la Vodafone erai in alta retea si aveai alt numar de telefon!

| ionur a răspuns (pentru Andreea_Brandus_1995):

Da aveam Orange=portocală._.

Acuma am Vodafone am minute și internet și atâta ei miau activat toate și tot ei mi-au pus cartea în telefon și i-am rugata frumos sa nu facă vreo greșeală să-mise șteargă pozele mi-au zis ca nu sa stau liniștit ca nu mise șterge nicio poza și ca eu am vrut să-mi fac și eu pentru prima ora un abonamente la un telefon ca niciodată nu mi-am făcut unul era pentru prima ora în viata mea și mi-au zis ca nu poate doar dacă am abonament la ei minim 6 luni la cartelă și am zis bine Doamnă a-și dori va rog frumos un abonament la cartea și plătesc lunar la cartelă 55 de lei și alea am 2 luni și ceva de când am abonament cartelă la ei aștept o sa am răbdare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic că se păstrează, eu mereu îmi schimb numerele de telefon.
Schimbi cartela dar poți salva numerele sa le ai pe telefon, in felul asta când schimbi de fiecare data numărul de telefon îți rămân salvate numerele ce le-ai salvat în telefon

| RAY a răspuns:

Asta nu schimba cu nimic Andreea un telefon

| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru anonim_4396):

Si daca tot iti schimbi asa des numerele de telefon, ai fost vreodata nevoita sa iti schimbi si conturile de pe retelele sociale?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea_Brandus_1995):

Ele rămân intacte, poți să îți schimbi de 100 de ori numărul de telefon ele rămân neschimbate. Nu mai daca dai reset factory atunci se șterge tot, daca schimbi numarul totul rămâne la fel cum era inițial. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce fata cumintela pari tu in pozahee hee ai iubit?hee hee