| dancapitan a întrebat:

Este posibil ca averea Bisericii Ortodoxe romane sa fie 3 miliarde euro? cifra vehiculata recent in presa...

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si te mai intrebi ca prostul de ce noi murim de foame si Biserica nu plateste niciun impozit la statoh go on

Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu zic ca este posibil, daca evaluezi toate bisericile si domeniile pe care le au le-au fost retrocedate...

| Rayyy a răspuns:

Orice e posibil in Romania, n-ai ce face.

| ATHOS a răspuns:

Este posibil Capitane. Averea este data de toate valorile mobiliare si imobiliare detinute. Sa te gandesti ca sunt mii si mii de biserici, sa te gandesti ca detine sute de mii de hectare de padure, si multe multe altele.