| chiftelutacrocanta a întrebat:

Eu cred ca tot ce incepe cu A si se termina cu Z e ipocrizie sigura.Adica eu sunt in camera acum si imi zic:La 23:00 pornesc din camera si pe la 23:15 ajung la magazin. Okay, dar de unde sa stiu eu ca la 23:00 nu o sa imi doresc sa plang in tacere sub masa? La 23:00 o sa devin ipocrit si o sa ma duc la magazin sa ajung la 23:15? Nu e teatru asta? De ce sa ma duc la magazin daca nu simt asta? Chiar daca as avea nevoie de o paine,de ce sa intarziu momentul? Credeti ca tot ce incepe cu A si se termina cu Z e ipocrizie si ce vine spontan din inima e sinceritate? De exemplu si in oras inainte sa intru intr-un local,stiu ca trebuie sa salut barmanul,acesta e punctul A,si la iesire stiu ca trebuie sa platesc si sa spun multumesc, la revedere, acesta e punctul Z.Aceste bune maniere nu sunt doar niste replici ipocrite?

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Sunt replici de bun simt dragule, dar cei drept sunt ipocrite, masca ipocrizie, falscitati umane e peste tot prezenta, nu uita de citatul nostru IADUL SUNT CEILANTI