| Sabinutata a întrebat:

Eu de ex dimineața sunt trezit de cineva inexistent, de ex ori mă strigă pe nume, ori simt un fior rece pe spate, ori aud pași in fața ușii (azi dimineață mi s-a intămplat un lucru ciudat pot spune) visam un vis frumos din trecutul meu și dintr-o dată am auzit clanța ușii mișcând-use și trei bătăi in ușă (era 7 dimineața). Până m-am imbrăcat etc când am deschis ușa nimic, nimeni, nicăieri un sfert de ceas m-am tot invărtit prin curte, dar nimic, parcă a fost o fantomă, oare este așa?

3 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Poate ești vizitat.
Există mai multe variante.
Fantome, gnomi, spirite, extratereștrii, vârcolaci, duhuri, stafii, demoni, elfi, goblini, moroi, orci, vampiri, spiriduși, strigoi, zâne, Baba Cloanța, bau-bau.
S-ar putea să mai fi scăpat vreunul, laughing

| CostinAlamariu a răspuns:

Se numește schizofrenie. Ia-ți pastilele te rog.

| Muzaurbană a răspuns:

Poltergeist. Emani energie negativă.