| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu inteleg ce inseamna cookie la telefoane! funda

Răspuns Câştigător
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Cookie - Model de telefon
Cookie in domeniul web: Fisier micut, care se salveaza in pc-ul tau. Acest fisier face ca data viitoare cand intri pe un site (TPU de exemplu) sa fii deja logata.
Cookie astea se pot gasi si pe telefoane. Au acelasi rol.

5 răspunsuri:
| PinkTerror a răspuns:

Buna,

atat pe telefoane cat si pe calculator, atunci cand intri pe internet siteurile pe care le vizitezi iti lasa mici fisiere numite cookies cu diverse functii.

Pentru mai multe informatii poti citi asta: http://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie

| PinkTerror a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Ai grija ca sunt mai multe tipuri big grin ce m-a fascinat pe mine mereu sunt tracking cookies rolling on the floor

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru PinkTerror):

Mda, trebuie explicat pe intelesul tutoror, deci trebuie prezentat cat mai simplu, nu o sa stau sa invat lumea cum sa fure cookies si chestii din astea...

| PinkTerror a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Me enerveaza ca nu pot sa imi folosesc emoticonul preferat cand esti tu in preajma... ca ar trebui sa iti folosesc fata.

asa ca in loc voi folosi: †_†

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru PinkTerror):

Numai vampirii se tem de cruci...