| gagicigoalevv a întrebat:

Eu nu inteleg, nu e ceva normal sa mananci din 4 in 4 ore? Mai ales daca muncesti din greu? O masa in 12 ore nu vi se pare putin?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal e sa mananci putin si mai des.

| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde ce muncesti.Munca fizica are nevoie, in mod evident, de o alimentatie mai consistenta decat cineva care sta la birou.Tu nu ai oferit detalii in acest sens.Ok este macar de 2 ori pe zi, plus niste pauze pentru gustari.

| StoicAnalysis a răspuns:

Pai depinde de stilul de viata al omului respectiv. Dar in mod normal, da. O data la patru ore e normal sa mananci. La 10 dimineata, 2 dupa amiaza, si 6 seara.