| LanguageMaster a întrebat:

Eu uneori văd prin oraş vreo 10-20 de puşcăriaşi (păziți de vreo 2-3 gardieni) care muncesc în folosul sociețății.
Dacă gardienii sunt aşa de puțini şi înarmați doar cu bastoane şi spray totuşi nu le este frică de ei?

1 răspuns:
| Dismally a răspuns:

Nu sunt scosi in oras detinutii periculosi sau cu risc de evadare. Acei detinuti probabil mai au putin de facut din pedeapsa si nu prea merita riscul de a incerca o evadare sau de a crea alte probleme.