| ioanaspataru a întrebat:

Eu vreau sa intru la liceu la profilul stiinte sociale. Ce facultati as putea urma?

Răspuns Câştigător
| Teiu a răspuns:

Istorie, Sociologie, Psihologie, Geografie, Litere... practic, ai putea urma orice facultate. Iti va fi mai greu daca vei dori sa faci mai departe o facultate de fizica, matematica, chimie, informatica, biologie. Totusi ai putea face chiar filologie in liceu si daca faci ceva pregatire dupa, vei putea da la medicina/politehnica/conservator etc