| ceco a întrebat:

Exista vreun site de pe care pot invata limba araba gratuit?

Răspuns Câştigător
| Alex_2741 a răspuns:

Apropo la siteu asta http://www.internetpolyglot.com/lessons-ar-ro ai si imagini cu sunet :) care iti explica ce e. are si pentru o conversatie si pentru viata de zii cu zii te descurci u e super simplu :)

6 răspunsuri:
| Irina117 a răspuns:

Pe google translate e cel mai simplu cred

google
unelte lingvistice
selectezi limba
si pam'pam

| Irina117 a răspuns:

Atunci cauta pe cineva care stie si roga-l sa te ajute.

| Alex_2741 a răspuns:

Uite Ceco eu pentru tine am un raspuns bun care ma ajutat si pe mine cu italiana si cu alte 2, 3 limbi :D http://www.internetpolyglot.com/lessons-ar-ro intra aici iti selectezi limba araba si te va ajuta foarte mult... Dar nu uita e mult mai bine sa o inveti cu cineva care stie;). Succes

| ceco explică:

@Irina eu nu vreau sa scriu in araba vreau sa inteleg ce spune cinvea +ca google translate nu e bun de nimic...nu traduce in context ci traduce cuvant cu, cuvant si nu prea intelegi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De pe siteuri iti zic eu ca nu inveti nimic sau din dictioanare, cel mai bine este daca esti acolo...si ai cu cine vorbi si purta o conversatie mai ales cand ii auzi pe alti vorbind, iti spun din propria experienta, si au inainte de a merge in spania de nu am citit din dictionare si pe siteuri de mi-a venit acru si nu a invatat mare lucru, dar odata ajuns in spania intr-o saptamana am invatat destul de bine limba, chiar ma duceam singur la cumparaturi mi-am facut si cativa prieteni! In fine, bafta! ^_^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu o vorbesc in toate dialectele si este f f grea iti trebuie cam 2 ani sa o inveti cit de cit bine