| Elly4all a întrebat:

Explica daca poti raspunsul tau. cel care va nimeri cele mai multe va fi premiat.START!
1.Este o seara placuta de toamna. Afara se face deja intuneric. John isi pune o cagula pe fata, ia un sac si pleaca de acasa...
Dupa o ora se intoarce cu sacul plin, isi scoate cagula de pe fata si se culca.
Este important de precizat ca nu a facut nimic ilegal.
Unde a fost John?
2. Un important diplomat a fost gasit mort intr-o zi de duminica la ora 10, in propria casa.
Sotia sa suna imediat la Politie.
Politia a interogat pe toata lumea din casa si a adunat urmatoarele alibiuri:
- sotia dormea
- bucatarul pregatea micul dejun
- gradinarul culegea niste legume
- menajera era plecata la posta sa ridice corespondenta
- omul de serviciu curata WC-ul
Cine este criminalul?
3.Intr-un bar din America un tip intra val-vartej strigand: "Apa, apa!".
Barmanul scoate un pistol, il armeaza si il indreapta spre tip.
Acesta ii multumeste si pleaca linistit. Ce problema avea tipul?
4. Un om se plimba cu cainele sau pe o pajiste, cand a dat peste cinci bucati de carbune, un morcov si o caciula. Nimeni nu le-a pus acolo, dar este un raspuns perfect logic cum au ajuns sa fie acolo. Care este?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Nu mai raspund... aveam aceleasi raspunsuri ca si ale lui "danielbv".
Felicitari pentru rapiditate.

9 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

1. A fost la colindat la Halloween.
2.Menajaera. Posta lucreaza Duminica? Nu!
3.Sughita
4. Obiectele respective sunt de la un om de zapada.

O zi buna!
Daniel.

| Elly4all explică:

:s la asta nu m-am gandit marianawhistling

| Elly4all explică:

:s la asta nu m-am gandit marianawhistling

| maryana5 a răspuns:

Bv maih! dar intrebarea mea este... 2.cum a sunat imediat sotia daca ea dormea?

| Moneyandfame a răspuns:

Mda.

| andreea89 a răspuns:

La 3 am un alt raspuns.probabil tipul era in flacari si barmanul l-a salvat stropindu-l cu un pistol plin cu apa.

| elisa_2627 a răspuns:

1- find toamna, are locHallowen-ul. S-a costumat in hot si a plecat la,, ne dati sau nu ne dati?"

2-diplomatul a facut atac de cord.

3-omul avea probleme cu sughitul.

4- in acel loc a fost un om de zapada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Om de zapada

| bogdan_4459 a răspuns:

1. John a fost colindat, de halloween;
2. Menajera l-a ucis, posta nu lucreaza duminica si ea nu are alibi valabil;
3. Tipul sughita, iar sub amenintarea cu arma s-a speriat si s-a oprit din sughitat;
4. Daca nimeni nu le-a pus, inseamna ca cineva le-a pierdut.