| RAY a întrebat:

Fata de ce insecte simti teama? Eu de albinuțe

8 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Cred ca de barzauni si in unele situatii de viespi. Dar am stat o perioada in apropierea albinelor si am invatat cum sa ma comport cu insectele, cum sa nu le provoc, sa nu fac greselile pe care le fac oamenii din instinct happy

| Emma30555 a răspuns:

Teama dau silă, paienjeni, gândaci și majoritatea insectelor, mai puțin gărgărițe care mi se par drăguțe

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Fie că sunt insecte, fie animale, adevărul este că noi le facem lor rău.Noi le invadăm mediul, distrugem tot doar să avem noi loc mai mult.Lor este teamă de noi, iară noi ar trebui să ne temem de comportamentul altor oameni.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Este o oarecare frică atunci când insecte ca viespile sau păianjeni mai mari apar din senin, atunci când nu te aștepți și te iau prin surprindere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viespi și păianjeni mari, mai ales cei cu cruce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate in afara de albine, viespii, licurici, si paianjeni mici.

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

De absolut orice laughing (în afară de fluturi, buburuze și furnici). Mai nașpa e când te iau în surprindere.

| Lycanmane a răspuns:

Orice intra in categoria insecta. Pana si fluturi. In mod ironoc totusi, nu imi este deloc frica de paianjeni. Intre un fluture si un paianjen as alege paianjenul?