Întrebare recomandată | Fatamuntilor a întrebat:

Fetelor, ce contine poseta voastra?
Hai, e timpul sa faceti o pauza.Luati un ziar sau un pliant din alea care le au unele magazine Goliti continutul posetei /gentii voastre si faceti un inventar. Eventual aruncati lucrurile care pricopesc (bonuri de casa, pachete de tigari folosite ..etc,i)Acum puneti lucrurile inapoi care va sunt cu adevarat de folos. Inchideti poseta, spalati-va pe maini si spune-ti la rezultat ati ajuns...
Incep eu...Geanta mea e destul de incapatoare (e buna si ca arma de autoaparare laughing)Am o punga pentru cumparaturi, doua candelute plus chibrituri ), servetele umede si uscate, portofelul., ochelari de soare, si cam atat.

PS..Sunt nevoita sa editez...big grin Astept raspuns si din partea baietilor...ca sa nu fiu acuzata de disriminarelaughing

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Sincer, da. Eram nevoita de multe ori sa o schimb pentru ca 1. imi rupea mana, 2. se rupea ea de la sine de la prea multa greutate. Mereu am considerat ca o femeie trebuie sa poarte la ea orice lucru in caz de se intampla ceva si sa fie inarmata dar pana la urma am ajuns la concluzia ca nimic nu se compara cu esentialul.laughing

40 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

La ce misiune sinucigaşă mă trimiţi... Dacă dau peste vreun vârcolac adormit? : ))
În poşeta mea găseşti de toate. tongue

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Naaaaa,sa nu crezi ca ai scapat: ))
EU iti fac eu bine, sa stiii.Pai stii cate lucruri inutele le are o femeie in poseta?
Varcolac nu gasesti...

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ei, în a mea nu se ştie, poate găseşti o întreagă familie de vârcolaci.hee hee

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

OAUUU.chiar asa? Sa pui si niste usturoi si iti pleaca toti big grin
M-a scos bebe la plimbare, am vazut luminitele, bradul din oras, ghirandele din parc.A avut grija sa-mi iau ciocolata calda de la automat sa nu inghet, iar lui i-am luat un covrig.

NOname
| NOname a răspuns:

...dar mă intrigă poşetele băieţilor.hee hee

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Si pe mine(am fost acuzata de disciminare laughing)Acum tac...

NOname
| NOname a răspuns:

Unii au poşete pe patru roţi şi cu portbagaj, în care încap şi ei...şi purcelul, şi căţelul, şi toată gaşca de vârcolaci.hee hee

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
in geanta mea? te doare capu ce gasesti, nu mai zic de medicatia mea care nu trebuie sa lipseasca atunci cand plec la drum, curatenie fac mereu ca niciodata nu gasesc ce caut asa ca o revizuiesc mai mereu, in orice caz, e un talmes-balmes in geanta mea, important e sa nu plec la drum fara bani, cu toate ca am patit-o si pe astalaughing
O zi bunahappy

| Fatamuntilor explică (pentru caramela):

Se poate si mai bine, Caramela, crede-ma!big grin

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Geanta mea e ca o gaură neagră.
Mie şi frică să mă uit prin sertarele date "mai la dos".
Dar, în principal, am mereu 2-3 cărţi la mine, un balsam de buze, şerveţele umede, şerveţele nazale, tampoane, portofelul, cheile, un pieptene, o mini perie de păr, o mini-perie de haine, parfum, deodorant, un penar unde am toate culorile de carioci, creioane colorate, creioane B-uri şi H-uri şi HB-uri...Ăăă...am mereu o gustare dulce, o sticlă de apă, o agendă micuţă, un gel antibacterian, nişte plasturi şi multe chestii pentru prins părul. Nu sunt chiar aşa de multe.
Le-am enumerat pe cele pe care le port mereu. Dacă ar fi să îţi spun tot ce am găsit acum, când am făcut curat prin ea, ţi-aş face un pomelnic de un metru, poate chiar mai bine laughing
Apropo, geanta mea îţi mulţumeşte! Dacă nu găseam postarea ta, nu cred că mai făceam ordine prin ea până prin vara lui 2014. laughing
Numai bine!happy

| Fatamuntilor explică (pentru MadRaven):

Eu zuc sa mai faci o selectie!hee hee

| MadRaven a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Daca asta are nevoie de selectie...ce sa mai zic de ghiozdanul meu care cantareste 7-8 kilograme? laughing
Oricum. De fiecare data cand renunt la ceva, fix atunci am nevoie de el. Ghinionul. laughing

| Fatamuntilor explică (pentru MadRaven):

Geanta pe roti si ai scapat de griji!laughing

| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Dar pe băieți de ce nu îi întrebi Angy? laughing)
Ai fi surprinsă.

| Fatamuntilor explică (pentru OnuOnulică):

Bine mai si pe baieti laughing nu fac eu discriminare big grin
Bagaaaaaaaaaa!
PS... daca vrei, editezbig grin
:

| Fatamuntilor explică:

Avand in vedere ca posetele /gentile voastre sunt purtate cam peste tot (scoala /birou, mijoacele de trasport, magazine) sunt purtatoare de microbi, cum reusiti sa le intretineti?

| trisha88 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

N-am gasit o solutie cum s-o intretin mai ales daca e din piele nu poate fi spalata, dar oricum ma spal pe maini dupa ce ajung acasa, nu-mi place nici mie ca e plina cu microbi, in afara de asta n-o pun pe jos niciodata.

| Mădă0611 a răspuns:

Eu o spal periodic asa ca o golesc periodic, dar oricare ar fi si orice ar fi intotdeauna am servetele umede si uscate, sapun [hee hee], crema de maini, cheile, uneori am si rontaieli, din an in paste cate un balsam de buze.

| drogh a răspuns:

Buna ideea asta care ai sugerat-o Angy. Mi-am eliberat tot,, portbajagul''. Acum pastrez doar servetele umede, uscate, o oglinda, mostre de parfum, un luciu de buze, portofelul cu bani, o pila si o carte mica de buzunar. Bine ca mai erau si altele dar in fine... P-alea le-am dat deopartelaughing

| Fatamuntilor explică (pentru drogh):

Te simti usurata, nu? La propiu, dar si la figurat!laughing

| drogh a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Sincer, da. Eram nevoita de multe ori sa o schimb pentru ca 1. imi rupea mana, 2. se rupea ea de la sine de la prea multa greutate. Mereu am considerat ca o femeie trebuie sa poarte la ea orice lucru in caz de se intampla ceva si sa fie inarmata dar pana la urma am ajuns la concluzia ca nimic nu se compara cu esentialul.laughing

| Vans a răspuns:

Dacă-mi iau geantă când merg undeva am: o carte, şerveţele şi probabil bani.

| Rakanishuu a răspuns:

Petarde.

| Fatamuntilor explică (pentru Rakanishuu):

Atat?

| Rakanishuu a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Eventual si un pachet de bomboane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e discriminare straight face

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Gata bre... editezlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare interesanta. a meritat sa fie recomandata. pf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai port poseta, merg cu rucsac ca sunt mai sport. deci: portofel, parfum, pasta si periuta de dinti, un bic, ochelari de inot, ochelari de soare, o carte, tampoane, sampon si balsam, clame peste clame si elasticuri de par, un costum de baie, o trusa de machiaj veche de o suta de ani pe care nu o folosesc da-mi place borseta, vreo 2 creme...cam atat. n-am chiar asa multe.

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

hee hee....nu chiar multe? le porti in fiecare zi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu chiar. spre exemplu la inot merg o data la doua trei zile. am perioade cand merg in fiecare zi. atunci folosesc multe din cele pe care le am in geanta. le port mereu la mine ca nu stiu exact cand mi se nazare sa am nevoie de ele. oricum, nu le tin degeaba.

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Poseta unei femei, e un adevarat bazar.Totusi,se impune macar din cand in cand o revizie a acestor obiecte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Băieții au poșete? laughing

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Asa ziceam si eu..., dar cand spun posete ma gandesc si la servietele baietilor.Si nu ma refeream la cele cu care merg la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am poşetă, ci ghiozdan. Înseamnă că nu-s fată? sad

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Se pune...cuvantul poseta e folosit genericbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezordine la greu.

| Foxyyyy a răspuns:

Portofelul,aparatul foto si un ruj. Nu tin prea multe, nu-mi place.

Răspuns utilizator avertizat
| AndrrreaDeea a răspuns:

Buna intrebare laughing. Niciodata nu sti ce se ascunde in poseda unei fete.Eu de obicei am servetele,tocul pentru ochelari,un rimel,creion de ochi,pachetul de tigari, agenta/carnetel, parfum, pix, accesorii.

| Fatamuntilor explică (pentru AndrrreaDeea):

Da,asa este.Mi-am amintit ca am nevoie de agenda,