| ladyx a întrebat:

Formati plz un cuvint din literele:rocfaSC(incepe cu litera mare)

13 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Tr1ckster cuvantul "scroafa" contine doi de "A" iar ea a pus doar unul tongue

| Barajag a răspuns:

Eu zic Scofarcbig grin

| Barajag a răspuns:

@simona:cuvantul este sarcofag, dar sar"co" fac, nulaughing

| lia a răspuns:

Eu as spune sa formam un cuvat din literele Porc, oare ce iese?hee hee
Aaaa si dupa aceea, sotia acestuia este cuvantul despre care vorbeai tu tongue
Tinand cont de ceea ce a spus Adina, ca sunt doi de "a" si remixat putin adica cu doi de "c". Eheee, cam tras de par rolling on the floor

cami
| cami a răspuns:

Simplu, SCroacf

HepHap
| HepHap a răspuns:

As spune scroafa, banuind ca nu ai vrut sa scrii decat un singur "c"

| JackieSue a răspuns:

Scofarc
Srocfac
Sofcarc
Scaforc

Exista cuvantul scofarci, deci probabil ai uitat un i:d.
Scofarc
Scacrof
Scorcaf
Sfarcoc

| alma a răspuns:

Poate e Sfarc

| dyav0litza a răspuns:

Un indiciu?

| alexandra_1780 a răspuns:

As zice SarcofaC... dar nu stiu sigur daca exista cuvantul asta

| ladyx explică:

Inepe cu litera S

| ladyx explică:

Sa va spun cinstit singura nu stiu raspunsul)intrebarea mi-a venit de la un concurs de la oarnge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exist, Simona, m-am gandit si eu si am cautat in Dex, nu e.In plus, in literele ei e doar un singur "a", in "sarcofac" sunt doi de "a"