| ssssssss a întrebat:

Hai, sa vad unde va zboara imaginatia! Dau si Fundita. Continuati expresia "daca ar durea prostia [...]" multumesc pentru. raspunsuri!:*

Răspuns Câştigător
| alma1115 a răspuns:

Ah, parcă era dacă prostia ar durea, ar fi pline spitalele de suferinzi. Alţii mai cinici ar spune că dacă prostia ar durea, tot românul ar suferi. Însă prostia este împărţită egal şi generos pe glob. În fine, dacă prostia ar durea…

Dar ştiţi voi ce? Prostia chiar doare, numai că nu tot timpul pe cine trebuie. Paradoxal, prostia îi doare pe cei cu scaun la cap (de-aia al dracu’ se feresc de prostie ca mâţa de apă), în timp ce ăia proştii sunt total nesimţitori la durerea asta a prostiei. Adică taman pe dos faţă de cum ar trebui să fie.

Deci corect este dacă prostia ar durea pe cine trebuie… şi continuaţi voi de aici.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca ar durea prostia ar muri toti oamenii pentru ca toti au fost la un moment prostioh go on

| Emena a răspuns:

Daca ar durea prostia tu nu ai mai avea cum sa pui intrebarea asta

| Cσσкiє a răspuns:

"Dacă ar durea prostia, majoritatea ar urla şi ar fi duşi la Urgenţă, neştiindu-se motivul durerii intense şi crezând că e vorba despre vreo boală misterioasă."
ƒiиεттч

| FanMJJ a răspuns:

daca ar durea prostia toti am cadea jos... eu de ras restul de durere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

..., toti cei aflati in preajma ta ar puta surzi.

| Sunshine_3662 a răspuns:

...nu ar mai fi locuri in spitale"(oricum nu sunt);
...trei sferturi din populatie ar ragusi".