| Andreeea7 a întrebat:

Heeei, cred ca e o întrebare stupida da cum se numesc filmele alea cu traficanți de droguri/dealeri/mafioți? Mda gen mi-am răspuns singura la întrebare dar ma refer la filmele alea gen cu bărbați bogați care au iahturi și umbla in cămașă și sacou și arată bine și au mereu ochelari de Soare laughing etc. Suna prostesc, dar îmi plac mult filmele alea. Am cautat pe internet, dar nu prea știu cum sa scriu, plus ca mi-au dat filme din 1900 și asa dar vreau măcar din 2000. Îmi puteți recomanda niște filme de genu?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"crime" e numitorul comun

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te referi la tipii aia care mor dupa primele scene? thinking
Sau aia care mor in a doua jumatate a filmului?
In realitate, aia mor de ciroza, la jumatatea vietii. Sau injunghiati de niste adolescenti, care au primit 200 de euro pentru asta.
Gasesti filme din 1900 toamna, pentru ca atunci prindeau. Acum s-a dus penibilul in alte directii, nu se mai fac filme cu dealeri, ca s-a obisnuit lumea cu imaginea lor reala (boscheti fara stil).

| Clytia a răspuns:

Caută filme cu Jason Statham.