| NicoleTheEnd a întrebat:

Heelp! Este bine rezolvat urmatorul algoritm?

Se dau n numere intregi (n nu este egal cu zero). Sa calculam suma numerelor pare si produsul numerelor impare.

1.Start

2.readln: n

3.ciclu_start 1-n ( de la unu pana la n)

4.readln: a

5. S:=S+a

6. P:=P*a

7.ciclu_end

8. scriem: P, S

9. END

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu te verifici la scoala cu un coleg sau cu un profesor sau sa te uiti la sfarsitul manualului si incarci aiurea rubrica de intrebari?
Mai copii v-am spus siteu asta nu e caiet de teme! Nu mai incarcati aiurea siteu asta cu intrebari atat de puerile! Spun si repet din nou EXISTA PROBLEME MULT MAI SERIOASE DE DISCUTAT PE SITEU ASTA si nu le putem discuta din cauza temelor voastre! Mai incetati odata!

| valentina_9611 a răspuns:

Baii. scuze nu sunt buna la fizica big grin

Sau mate ce o fi laughing