| Djlsghtnquuw a întrebat:

Hei, am o curiozitate thinking De ce se supara baietii cand ii injuri de mama? Chiar daca in injuri in gluma, si de ce noi, fetele nu ne suparam? :-s

Răspuns Câştigător
| CandyTetris a răspuns:

In general baietii au mai mult respect pentru propria persoana.De cand lumea si pamantul fetele au fost educate sa fie supuse barbatului, sa taca si sa inghita.Pentru barbati insa, mereu a fost vorba doar despre onoarea lor, nimeni nu trebuie sa-si permita sa spuna nimic depre ei.Si fetele si baietii se supara cand cineva se ia de familia lor, doar ca fetele au fost educate sa taca si sa inghita.Hope I helped.happy

4 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

N-am observat niciodată asta, dar în schimb ştiu că şi eu m-aş supăra, în glumă sau în serios, dacă cineva ar face-o. Cam toţi reacţionează, până şi ăia care nu văd altceva decât Metin2. Serios, tu n-ai sentimente faţă de fiinţa care ţi-a dat viaţă?

| Djlsghtnquuw explică:

@4EverAndNever,am sentimente, dar nu reactionez ca ei, de asta am si intrebat happy

| Nis a răspuns:

Tine de temperamentul fiecaruia. Dar nu cred ca e o chestie Fete - Baieti. Ci mai degraba "gandeste inainte sa zici ceva".

| Culori a răspuns:

Pai probabi...tin foarte mult la mama lor...si se simt si ei raniti atunci cand ii injuri de mama. Sper ca ti-am fost de ajutor.:*.