| Andie a întrebat:

Hei! Am si eu o nelamurire. Stie careva ce semnifica asta: "=)"? Se pare ca am ramas in urma cu mess talking'ul. Stiu doar ca "rolling on the floor" = lol, dar. emoticonul ala de mai sus habar nu am ce inseamna.
O zi buna tuturor.

Răspuns Câştigător
| Maia a răspuns:

Eu folosesc foarte des "=)" si nu ca uit sa pun ")"!"=)" are aceeasi semnificatie ca si ":)", "^_^", "^.^". si mai sunt!

Look here!
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=%3D)

14 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu inseamna nimic.
Probabil cineva a vrut sa puna "rolling on the floor" si a uitat sa puna ultima paranteaza.happy

| Vizitiul a răspuns:

Probabil este un semn inventat de catre un personaj de messenger, eu nu am vazut niciodata semnul ala, prin urmare nu stiu ce reprezinta. Oricum, cred ca nu exista acel semn in limbaj de messenger.

| marrr a răspuns:

"=" reprezinta ochii, iar ")" reprezinta gura. Daca l-ai lua vertical ar fi o fata zambitoaretongue

| marrr a răspuns:

App, semnul chiar inseamna ceva(chiar daca nu e de la romani). Americanii il folosesc mai mult pentru ca ei au msntongue

| Ea12345 a răspuns:

EU credam ca e asta: bug

| CosteaVlad a răspuns:

Poate însemna acelaşi lucru cu : ) happy, sau dacă nu un LoL cu o paranteză uitată.

| Anduciu a răspuns:

E acelasi lucru ca "happy"

| Pu?p?eMusic a răspuns:

Inseamna`happy`

| Dizzydizz a răspuns:

La americani se pune =] iar la noi rolling on the floor

deci tot p acolo

| Angiutssa a răspuns:

Depinde:daca e vorba de mess a uitat sa puna o ")" ca sa fie rolling on the floor, iar pe alte chaturi "=)" inseamna "happy"

| TzaCaNeL a răspuns:

Un fel de happy dar cu ochii mai mari.

| Pinkyyy;x a răspuns:

E un alt mod de a fake emoticonul" happy"
este mai cool=) asa in loc d asahappy
parerea meawinking

| LoveBabyMee a răspuns:

=) nu inseamna nimic cineva a uitat sa puna a doua parantezawinking

| Andie explică:

Ok, acum m-am lamurit. Multumesc frumos!