| DeliaaIspas a întrebat:

Hei! De ce aproape toată lumea imi spune ca am bot de rățușcă? laughing Multe persoane mă întreabă dacă am acid in buze dar nu am si nici daca as fi avut nevoie nu as fi decurs la astfel de proceduri. Voi ce parere aveți? happy

100 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici el nu constituie una.
Singurul motiv? Ma subestimezi.
E exact cum îmi place mie pentru ca nu cunosc alt gen de partida, cum ar fi cu sentimente.
Si cu tine ar fi la fel de buna.Sau de rea.Depinde de tine.Dar ținând cont ca simpla mea prezenta te excita, ar trebui sa fie buna.

| Arrakis a răspuns (pentru anonim_4396):

As deveni eunuc decât sa ma silească cineva sa mi-o trag cu cineva ca ea. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce intelegi prin rea?
Stiu ca suna stupid, dar eu trebuie sa ma simt in sigurantã/confortabil ca sa "excite" dtpdv prezenta unei tipe. Sper ca nu esti o psihopata care si-ar bate joc de mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Arrakis):

Eu ii multumesc pentru ca cu ajutorul ei indirect am aflat de covert/narcisism

| Arrakis a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot mai multe fete sunt astfel in ziua de azi, in mod regretabil. Nu toate merg spre extrema asta de covert narcissism, dar tot mai multe sunt predispuse mai ales din cauza mamelor lor care au devenit prea barbate si autoritare de la o vreme...iar tatal real lipseste din ecuatie aproape mereu... poate chiar si de acasa, poate a divortat deja. In fine, cazuri sunt cu duiumul.
Problema e ca desi ai vrea sa le scapi de acest insecurity specific...nu poti. Poti doar sa amani unele simptome sau sa ignori unele red flags...but not for long.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Rea înseamnă sa nu fim amândoi pe deplin satisfăcuți.Si nu ma refer la orgas.me,alea se subînțeleg.In mod normal nu mi-ar pasa dacă ești si tu satisfăcut, dar tine de orgoliul meu sa excelez laughing
Te poți simți foarte confortabil lângă/în mine.Mai ales cea de-a 2-a varianta.
Speranța moare ultima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Arrakis):

Dacã e asa putem sa ne plangem zi si noapte ca multe au tot felul de tulburari.
"Problema e ca desi ai vrea sa le scapi de acest insecurity specific...nu poti. "
In primul rând nu prea ai cum sa schimbi o persoana daca nu esti un om care are un "impact " asupra lui, in al doilea Nu prea inseamnca ca as/ai avea empatie daca incerci sa o schimbi in sensul asta. E ca si cum ai incerca sa muti un animal din habitatul lui natural, nu ai cum sa te astepti la un sfarsit bun doar te sfâsie in bucati daca incerci sa faci asta.
Dacã ignor redflagurile si ma arunc cu capul inainte Iti dai seama ca vina este doar a mea, nu pot sa arat vina pe o persoana narcisista pentru ca eu am facut alegerea.

| Arrakis a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar nu stii ca e narcisist(a), ce tot te zbati sa nu pricepi atata lucru? In practica nu vezi in secunda 2 un narcisist si nici macar red flags. Da, la unii e mult mai vizibil, slabe sanse sa realizezi o conexiune cu respectivii oameni. Nu despre asta e vorba. Cu timpul prinzi experienta mai multa.

Cat despre schimbare, ea se poate, dar nu cu asemenea oameni. N-au nicio dorinta de a se schimba pentru ca nu pot tolera faptul ca nu sunt perfecti. Ceea ce spui tu e lipsit de sens. Oamenii se schimba si renunta la obiceiuri proaste. Daca ai un copil care ajunge influentat de altii sa consume droguri o sa spui ca nu il schimbi daca il iubesti desi respectivul lucru ii face mult rau? La fel si la narcisism. Problema e ca nu pot constientiza ca felul lor de a reactiona/actiona le face rau si nu-si asuma ei personal vina vreodata! Ci o vor proiecta permanent in altii! Sa se schimbe restul lumii, nu ei!
Narcisismul patologic e o problema serioasa si poate distruge vieti (nu in cazul meu, din fericire, dar altii o patesc mult mai rau).

| Mosotti a răspuns:

Spune pentru ca ai partea aia cu gura decu de sub nas, putin mai in fata, mai alungita, ca daca era de 4-5 ori mai alungita dadea ca un cioc de ratusca, cam de acolo vine. E okey, deci nu cred ca spun negativ ci asa simpatic cred.

| DeathIncarnate a răspuns:

Esti uratica draga mea, stai linistita(asta asa ca off-topic).