| Natee a întrebat:

Hei! Imi explicati si mie ce inseamna sa lucrezi in politie? Care sunt posturile, gradele si salariile? Multumesc foarte mult!

2 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Sa lucrezi aici trebuie sa fii facut pentru asta, adica sa fii ferm, plin de energie, entuziasm! Posturile sunt multiple care sunt cuprinse intr-o organiograma a lor! Iar salariile difera in functie de grad, functie, vechime deci nu sunt la fel!
Iar politistii sunt impartiti adica politia rutiera, vamala, paza si ordine, pasapoarte etc. salut!

| durasdurpaneus a răspuns:

Asa este trebuie sa ai inclinatii sa faci asa ceva!