| Mirunaaaa a întrebat:

A ameninta pe cineva pe un site de socializare ca daca nu-l ajuti sa intre intr-un "staff" (cum e cel de minecraft) iti distruge serverul (prin flood) nu e un fel de Cyberbullying? Cyberbullying-ul cuprinde si "trimiterea de amenintari" Serverul e unul cu un host platit lunar,deci nu e o joaca de copii. Exista vreo lege prin care il pot opri sau macar ce sa ii spun pentru a-l "speria" putin? E vorba de un copil mic dar care a mai facut flood si la alte servere pana au picat, dar cu putina sperietura poate se opreste.

Răspuns Câştigător
| Nelutsa a răspuns:

Poţi să-i spui că e hostat.
Un simplu flood şi o să rămâi fără internet. Dacă te întreabă Cum? Îi spui că firma la care e hostat poate să`ţi afle IP-ul după care tot flodezi şi să îţi trimită amendă happy.