| Rapperităă a întrebat:

Ce zodie sunteti? Credeti ca zodia isi pune cumva amprenta pe faptele voastre sau pe caracter?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Eu sunt capricorn.

Am citit si eu de multe ori despre caracteristicile generale proprii fiecarei zodii.

Din experienta personala sunt zodii care prezinta in cea mai mare parte caracteristicile proprii zodiilor, in timp ce alte zodii par sa fie mult mai maleabile.

Spre exemplu am intalnit si am si in familie trei persoane in zodia leului. Apoi sagetatori, scorpioni. Zodiile astea par sa prezinte in majoritatea indivizilor caracteristicile despre care se spune ca zodia le are.

In acelasi timp am intalnit multe balante, pesti, tauri chiar, care de multe ori nu aveau nici macar una din caracteristicile zodiei lor. Poate ca tine uneori si de ascendent dar, ca fiecare din noi, am intalnit si eu persoane in timpul scolii, in anturaj, la facultate, la serviciu, asta am constatat eu.

Nici zodia mea nu pare una care sa faca mare retentie de caracteristici asa cum apar ele in zodiac.

Sa iau un exemplu, n-am intalnit inca leu care sa nu fie orgolios, capos si cu pretentia ca are mereu dreptate si hotaraste el ce si cum. Pe cand capricorni deloc creativi sau artistici sau mai stiu eu ce, am intalnit chiar destui.

70 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Taur.Unele aspectele ale zodiei ma caracterizeaza.

| Rapperităă explică (pentru J0B0MAT):

Dragut. Ce anume?

| LoveSleep a răspuns:

Am 19 ani și până acum câteva luni nu știam ce zodie sunt.
Cred că am răspuns și la cealaltă întrebare.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Rapperităă):

Ambitia, inclinatia spre arta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Balanță, în unele privințe da.

| Rapperităă explică (pentru LoveSleep):

Serios? Si ce zodie esti? Sunt curioasa laughing.

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Din cate am auzit voi sunteti oameni pasnici. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

Până nu ne enervezi laughing dar da, suntem. mereu căutăm să găsim un echilibru pentru tot și toate.

| Rapperităă explică (pentru AlexanderAdrian):

Ai perfecte dreptate.Depinde si de ascendent din cate am auzit.

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Ce dragut. Eu nu cred ca am gasit vreodata vreun echilibru. laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru Rapperităă):

Balanță cred thinking

| Rapperităă explică (pentru LoveSleep):

laughing Pe cat esti nascut/a? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

Crezi că noi îl găsim? nu prea, dar încercăm laughing oricum suntem cei mai schimbători oameni, ne e așa greu să luăm o decizie. ne schimbăm ca vremea laughing

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Rapperităă):

Ms pentru funda, chiar am vrut sa pomenesc de ascendent insa colegii de prin scoala, liceu si facultate probabil in mare parte habar nu aveau ce ascendent au si nici eu nu m-am apucat sa-i intreb. Pe vremea aia nu se vorbea asa mult despre treaba asta, am 32 de ani, dar totusi sunt ceva ani de cand am facut scoala si sunt deja schimbari majore de mentalitate in randul tinerilor. Si de subiecte abordate happy

| LoveSleep a răspuns (pentru Rapperităă):

22 septembrie

| Rapperităă explică (pentru AlexanderAdrian):

Mi s-a parut cel mai complex raspuns. Da, s-au schimbat timpurile. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Ești fecioară.

| Rapperităă explică (pentru LoveSleep):

Balanta. (balanta:22sept.-22oct.).

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Fecioara "se termina" pe 21 Septembrie.

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pricepi la zodii şi chestii?
Mereu am vrut să ştiu ce sunt în zodiacul chinezesc laughing.

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Da,cat de cat. Pe cat esti nascuta? :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

Pe google doar așa găsesc. măi, deci trebuie să aflu ce e Sleep, altfel nu pot dormi.

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Ia ceva pentru Sleep, ca sa poti dormi bine. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

Nu te ajută dacă îţi spun că sunt rac? Mulţumesc kiss.

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Nu,nu ma ajuta. laughing Imi trebuie anul happy kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

A, scuze, 1998 laughing.

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Si luna si ziua* Tot. Daca ma superi si CNP-ul. laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru Rapperităă):

Cere-i și luna și ziua, te rog.

| LoveSleep a răspuns (pentru LoveSleep):

Așa, așa laughing