| Rapperităă a întrebat:

Ce zodie sunteti? Credeti ca zodia isi pune cumva amprenta pe faptele voastre sau pe caracter?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Eu sunt capricorn.

Am citit si eu de multe ori despre caracteristicile generale proprii fiecarei zodii.

Din experienta personala sunt zodii care prezinta in cea mai mare parte caracteristicile proprii zodiilor, in timp ce alte zodii par sa fie mult mai maleabile.

Spre exemplu am intalnit si am si in familie trei persoane in zodia leului. Apoi sagetatori, scorpioni. Zodiile astea par sa prezinte in majoritatea indivizilor caracteristicile despre care se spune ca zodia le are.

In acelasi timp am intalnit multe balante, pesti, tauri chiar, care de multe ori nu aveau nici macar una din caracteristicile zodiei lor. Poate ca tine uneori si de ascendent dar, ca fiecare din noi, am intalnit si eu persoane in timpul scolii, in anturaj, la facultate, la serviciu, asta am constatat eu.

Nici zodia mea nu pare una care sa faca mare retentie de caracteristici asa cum apar ele in zodiac.

Sa iau un exemplu, n-am intalnit inca leu care sa nu fie orgolios, capos si cu pretentia ca are mereu dreptate si hotaraste el ce si cum. Pe cand capricorni deloc creativi sau artistici sau mai stiu eu ce, am intalnit chiar destui.

70 răspunsuri:
| Rapperităă explică (pentru Liviu):

La fel si eu. laughing Imagineaza-ti si o sora si un tata tot zodia scorpion. laughing

| Liviu a răspuns (pentru Rapperităă):

Huh,mai bine imi imaginez un bunic scorpion,care ma ia la goana nemancat laughingcare ma batea cand eram mic, a da si era si este si va fi neam prost, ultima data i-am urat de bine ca m-a suparatlaughing ca m-a luat la goana nici nu apucasem sa mananc, i-am zis ca o sa il ingroape primaria blushing Ce urat din partea lui. Oricum, iti poti imagina cat de trista e intamplarea laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Rapperităă):

Asa si asa, niciodata nu ai garantia ca ti se intampla exact ce scrie in ''astre'', eu cred doar in realitate, nu in coincidente!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Originea astrologiei este o prostie, se credea in Bablionia cel putin cu 3500 de ani in urma (acolo s-a nascut practica asta) ca pamantul e in centrul universului, universul e impartit in 12 portiuni, si fiecare portiune era lacasul unui zeu, numele zodiacelor in engleza se apropie cel mai mult de numele zeilor in original, momentan este „actualizata" aceasta practica conform vremurilor in care traim, dar asta nu o schimba, oamenii de stiinta o ignora, desi inainte era considerata stiinta exacta, in prezent un savant probabil ar rade de tine daca ii spui ca e exact si adevarat ce spune astrologia. stiinta nu sustine asta, niste planete, bucati de pamant si piatra (si ce mai contin ele) sa aiba o influenta asupra psihicului, personalitatii si trasaturilor tale? Judeca tu lucrurile in mod rational happy

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Rapperităă):

Gelos nu sunt si n-am fost niciodata. Posesiv sunt, imi place sa detin mereu controlul.

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Nu am spus ca e exact si adevarat ce spune astrologia. Am zis doar ca unele din calitatile si defectele zodiei mele se gasesc la mine. Nimic mai mult. Si am intrebat lumea daca si zodia lor isi pune amprenta "pe ei" cum si-a pus pe mine. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

Eu mi-am spus dezacordul legat de asta happy scuze daca te-a deranjat

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Nu m-a deranjat happy Fiecare cu parerea lui big grin.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Rapperităă):

Multumeschappy

| DricA a răspuns:

Eu sunt capricorn. Ma regasesc cam in 90% dintre caracteristicile descrise in zodiac, 10% sunt aspectele alea mai putin pozitive pe care incerc sa nu le vad la mine :)) Eu cred ca da, isi pune amprenta intr-o oarecare masura, ne ghideaza actiunile intr-un fel sau altul. Gasesti pe zodiacool.ro un horoscop personalizat, eu ma regasesc foarte mult in ceea ce citesc in el.
https://www. zodiacool.ro/horoscop/horoscop-personalizat