| Eby78 a întrebat:

Mi-am uitat parola de la telefon si cand vreau sa imi resetez telefonul spune sa imi bag parola intai si nu stiu care este asta e faza telefonul meu este Samsung GT-S5260 si daca e sa il resoftez chiar nu stiu cum cine ma poate ajuta ii dau funda si nu glumesc chiar am nevoie de ajutor!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cand ii dai resetare din fabrica iti cere o parola pe care numai cei care se ocupa cu asa ceva o stiu.Si eu am patit-o cand mi s-a stricat telefonul si l-am dus la un magazin care fac si reparatii. Tipul de acolo i-a dat resetare, adica a bagat codul si l-a reparat.Treaba asta a costat 15 lei.

| Kristinx7 a răspuns:

Si eu am patit-o, tot ce poti sa faci este sa-ti pui o alta cartela(nu neaparat sa-ti cumperi una o poti imprumuta de la mama ta si sa vezi daca functioneaza) sau du-o la Orange la un deblocator sau ce retea esti tu...Alta sansa n-ai. Bafta!winking

| AnghelCatrii a răspuns:

Daca vrei sa-l resetezi(fiindca ai uitat semnul de deblocare/parola contului google pe care-l utilizai) faci astfel: Inchizi telefonul...tii apasat home+power cateva secunde, va intra telefonul in recovery mode. Navighezi cu tastele de volum pe factory reset selectezi cu butonul home apoi selectezi iar Yes...done apoi il pornesti.