| Florentina9210 a întrebat:

Hei! Voi la ce varsta va doriti sa va casatoriti?

78 răspunsuri:
| mbncf a răspuns:

Niciodată laughing

| OldSoul a răspuns:

Probabil undeva la 25-28 de ani, acum desigur, depinde daca o sa am cu cine. happy
Pana la urma daca gasesc ce caut poate fi si mai devreme, chiar daca o sa par minor. laughing

| Florentina9210 explică (pentru mbncf):

Cum asa? laughing sau vrei sa nu ai obligatii? haine de spalat, mancare de facut etc?

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

:)) ''sunt copil si multi nu ma inteleg'', ti se potriveste meldia asta : https://www.youtube.com/watch?v=Z8cqAEdbq24
O sa ai cu cine, sunt destule fete pe acest pamant, insa la cum te cunosc eu, stiu ca esti si pretentios.

| J0B0MAT a răspuns:

La 170 de ani.

| Florentina9210 explică (pentru J0B0MAT):

Vrei sa mai ''copilaresti''?

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Ce sa faci, zodia-i de vina! laughing

| Axelrunda a răspuns:

Pai depinde cand voi gasi persoana potrivita, dar cred ca in jur de 28 de ani.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Florentina9210):

Dap.

| RareşTPUro a răspuns:

Cand voi avea ocazia sa intalnesc persoana care ma va iubi asa cum sunt, fara sa-i pese de defectele pe care le am. sad happy

| mbncf a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu prea cred în iubire, norișori, steluțe și toate astea laughing tu la ce vârstă crezi că vei fi pregătită pentru asta?

| Mayhem666 a răspuns:

Nu stiu, la cat de responsabil sunt, cred ca niciodata. Poate daca o sa-mi gasesc jumatatea, o sa fim impreuna pana cand moartea sau divortul ne va desparti laughing, dar nu vreau neaparat sa ma casatoresc, mai ales ca nu imi plac nuntile, sau cel putin nu asa cum sunt in Romania, nu imi place nici muzica care se asculta in general la nunti, nici sa dansez nu stiu si nu imi place sa o fac in fata altor persoane, ca stii, ca mirele si mireasa trebuie sa danseze, asa ca nu as vrea sa ma simt prost fix in acea zi, nu-mi place cum decurge o nunta in general. Eu daca ar fi sa fac nunta, as vrea ceva mai restrans si sofisticat, ca nu as vrea sa vina toti taranii care se imbata si urla ca disperatii, pana la urma o nunta este ca o petrecere mai speciala, nu este un loc in care se aduna toti betivii ca sa urle si sa zbiere de parca cineva urmeaza sa-i castreze laughing
Deci nu stiu daca o sa fac nunta, sau daca o sa-mi gasesc jumatatea vreodata, nu stiu daca mai exista cineva la fel de ciudat ca mine pe aceasta lume, si sa aiba aceleasi pasiuni ca mine.
Oricum, daca e sa raman singur pentru toata viata, ma gandesc sa adopt un copil, pentru ca imi plac copii la nebunie, desigur o sa iau un copil ceva mai mare, cam de 4 sau 5 ani, ca nu vreau unul din ala mic, care sa planga tot timpul si sa stau toata ziua sa ii dau de mancare si sa ii schimb scutecele. Ceea ce nu o sa imi convina la chestia asta cu adoptatul este ca acel copil va avea deja un nume, si nu pot sa il pun eu, dar oricum numele se poate schimba.
Acum e randul tau sa spui. Sunt curios! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi doresc asa ceva.laughing

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Da, da. Pune vina pe ea. laughing

| Florentina9210 explică (pentru Axelrunda):

E perfecta varsta aceasta, aveam aceeasi gandire.

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

As vrea pe la varsta de 28 de ani. Atunci voi fi pregatita.

| Florentina9210 explică (pentru RareşTPUro):

Da ce defecte ai? Pana la urma toti suntem oameni, indiferent ca avem cate un mic defect, toti avem dreptul la viata si la iubire. Sunt unii care suunt paralizati, altii care depind de aparate si nu se mai plang.
Te mai cheama si Andrei? Acum iti dau accept! happy

| Florentina9210 explică (pentru mbncf):

La 28-30, cam asa.

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

O spui de parca ar fi ceva horror. laughing

| Drimmero a răspuns:

Om trai si om vedea/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

De fapt varianta corecta era: ''vom trai si vom vedea''.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Adica peste vreo 4 ani?

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

Da.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Am un sentiment ca ma insor pana-n 30 de ani!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Saraca fata...

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Da' nu-s tot om,, parca zici ca-s un balaur cu 7 capete care e gata sa izbucneasca si sa arunci cu lava...

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Nu e asta, insa nu as vrea sa fiu in locul acelei fete...

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Da' tu crezi ca vreau sa-mi fi consoarta? Vezi cum gandesti prea departe? Stiu ca e greu cu mine si ca sunt dificil,, dar mi-as iubi la nebunie femeia.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Pe mine deja m-a ales. Sa te vedem pe tine. Nu multe suporta ''crizele'' tale din meciuri!

| Juviia a răspuns:

Eu am pe cineva, deci cam pe la 24-26 de ani.