| Florentina9210 a întrebat:

Hei! Voi la ce varsta va doriti sa va casatoriti?

78 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu zic ca nu merita pentru ca adio casa, masina nimic. Prefer sa ma realizez material sa ma simt bine pe ce dau banii si mama se ocupa sa faca mancare si putina curatenie cand plec la drum intins.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cît mai repede, desii nu cred ca voi găsii

| lplostonyou a răspuns:

Varsta conteaza mai putin important e sa gasesti persoana potrivita, poti sa te casatoresti mai de tanar dar sa fi nefericit oarecum si poti sa te casatoresti nu chiar de tanar dar sa gasesti persoana compatibila si sa fiti fericiti tot restul vietii voastre, parerea mea.Nu e nici o graba, important e sa fiti pe aceeasi lungime de unda, ca la radio happy

| Ofiintă a răspuns:

Incepand cu varsta de 26 de ani.

| RAY a răspuns:

In viata de apoi poate

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Nu mai gandi asa.

| Drimmero a răspuns:

Om trai si om vedea/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

De fapt varianta corecta era: ''vom trai si vom vedea''.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Am un sentiment ca ma insor pana-n 30 de ani!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Saraca fata...

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Da' nu-s tot om,, parca zici ca-s un balaur cu 7 capete care e gata sa izbucneasca si sa arunci cu lava...

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Nu e asta, insa nu as vrea sa fiu in locul acelei fete...

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Da' tu crezi ca vreau sa-mi fi consoarta? Vezi cum gandesti prea departe? Stiu ca e greu cu mine si ca sunt dificil,, dar mi-as iubi la nebunie femeia.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Pe mine deja m-a ales. Sa te vedem pe tine. Nu multe suporta ''crizele'' tale din meciuri!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Chiar ma tem ca pasiunea de acum o sa fie data uitarii sau o sa fie cu o intensitate incredibil de mica atunci cand voi avea familia mea.
Care ma alege,, ma alege asa cum sunt, ori tunar ori cum sunt lasat/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Eu nu te-as fi ales in niciun fel!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Sa ma fac ca-mi pasa?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Ma plictisesti grav!

| OldSoul a răspuns:

Probabil undeva la 25-28 de ani, acum desigur, depinde daca o sa am cu cine. happy
Pana la urma daca gasesc ce caut poate fi si mai devreme, chiar daca o sa par minor. laughing

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

:)) ''sunt copil si multi nu ma inteleg'', ti se potriveste meldia asta : https://www.youtube.com/watch?v=Z8cqAEdbq24
O sa ai cu cine, sunt destule fete pe acest pamant, insa la cum te cunosc eu, stiu ca esti si pretentios.

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Ce sa faci, zodia-i de vina! laughing

| mbncf a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu prea cred în iubire, norișori, steluțe și toate astea laughing tu la ce vârstă crezi că vei fi pregătită pentru asta?

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Da, da. Pune vina pe ea. laughing

| Florentina9210 explică (pentru mbncf):

La 28-30, cam asa.

| J0B0MAT a răspuns:

La 170 de ani.

| Florentina9210 explică (pentru J0B0MAT):

Vrei sa mai ''copilaresti''?

| J0B0MAT a răspuns (pentru Florentina9210):

Dap.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu stiu, la cat de responsabil sunt, cred ca niciodata. Poate daca o sa-mi gasesc jumatatea, o sa fim impreuna pana cand moartea sau divortul ne va desparti laughing, dar nu vreau neaparat sa ma casatoresc, mai ales ca nu imi plac nuntile, sau cel putin nu asa cum sunt in Romania, nu imi place nici muzica care se asculta in general la nunti, nici sa dansez nu stiu si nu imi place sa o fac in fata altor persoane, ca stii, ca mirele si mireasa trebuie sa danseze, asa ca nu as vrea sa ma simt prost fix in acea zi, nu-mi place cum decurge o nunta in general. Eu daca ar fi sa fac nunta, as vrea ceva mai restrans si sofisticat, ca nu as vrea sa vina toti taranii care se imbata si urla ca disperatii, pana la urma o nunta este ca o petrecere mai speciala, nu este un loc in care se aduna toti betivii ca sa urle si sa zbiere de parca cineva urmeaza sa-i castreze laughing
Deci nu stiu daca o sa fac nunta, sau daca o sa-mi gasesc jumatatea vreodata, nu stiu daca mai exista cineva la fel de ciudat ca mine pe aceasta lume, si sa aiba aceleasi pasiuni ca mine.
Oricum, daca e sa raman singur pentru toata viata, ma gandesc sa adopt un copil, pentru ca imi plac copii la nebunie, desigur o sa iau un copil ceva mai mare, cam de 4 sau 5 ani, ca nu vreau unul din ala mic, care sa planga tot timpul si sa stau toata ziua sa ii dau de mancare si sa ii schimb scutecele. Ceea ce nu o sa imi convina la chestia asta cu adoptatul este ca acel copil va avea deja un nume, si nu pot sa il pun eu, dar oricum numele se poate schimba.
Acum e randul tau sa spui. Sunt curios! happy

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

As vrea pe la varsta de 28 de ani. Atunci voi fi pregatita.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Adica peste vreo 4 ani?

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

Da.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Prima casatorie? sau celelalte 5?

| Florentina9210 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ce, domnule politist, ati avut mai multe casnicii?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai era vorba de viitor nu de trecut. Eu nu sunt Tariceanu oricum ( 5 neveste, pana azi ). Nici politist, pe aia ii inseala rau nevestele.

| OoBunnyoO a răspuns:

Undeva intre 30 si 35. Sa nu fiu totusi o mireasa batrana. Oricum o fac mai mult pentru rochie si pentru inelul de logodna. Da, stiu, trebuie sa lucrez la prioritati. laughing Banuiesc ca ar conta si faptul ca i-am zis prietenului meu ca o sa ma marit cu el numai cand il ajung la salariu.

| untu a răspuns:

Poti sa incepi mai devreme de la varsta de 18 ani, dar cel mai bine este varsta optima pentru casatorie de la 27-30 de ani!

Răspuns utilizator avertizat
| RareşTPUro a răspuns:

Cand voi avea ocazia sa intalnesc persoana care ma va iubi asa cum sunt, fara sa-i pese de defectele pe care le am. sad happy

| Florentina9210 explică (pentru RareşTPUro):

Da ce defecte ai? Pana la urma toti suntem oameni, indiferent ca avem cate un mic defect, toti avem dreptul la viata si la iubire. Sunt unii care suunt paralizati, altii care depind de aparate si nu se mai plang.
Te mai cheama si Andrei? Acum iti dau accept! happy

| RareşTPUro a răspuns (pentru Florentina9210):

Iti voi spune in privat ce defecte am... dupa ce o sa-ti arat cum eram eu aseara cand ti-am scris romanul!

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Niciodata laughing glumesc

| syd a răspuns:

Nu imi doresc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi doresc asa ceva.laughing

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

O spui de parca ar fi ceva horror. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Daca asta presupune si existenta unui copil chiar e horror! laughing

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

I know the feeling. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand o sa mor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa ma casatoresc

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-as casatori doar ca sa vad cum e sa iti bati nevasta
dupa ce imi indeplinesc fantezia asta divortez.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Daca am parinti ca ai tai la 58 de ani

| August99 a răspuns:

Nu vreau sa ma casatoresc. Pot sa traiesc cu persoana iubita si fara niste acte

| Yoel a răspuns (pentru August99):

Ce prostie poti sa debitezi! Asta inseamna cateva lucruri clare: 1, Ca-ti bati joc de trupul tau si de tine, 2, Ca-ti pervertesti Constiinta, si asta e foarte grav! 3. Ca ala nu te iubeste, ci doar te foloseste, si tie nu-ti pasa. 4 Ca sistemul tau de valori, s-a deteriorat enorm, Sarmana de tine! Si vorba lui "Pitzigoi" "Citi ca voi? citi ca voi?"

| August99 a răspuns (pentru Yoel):

Wow cel mai inteligent raspuns bravo straight face

| Divy a răspuns (pentru Yoel):

Și în căsătorie se pot întâmpla aceleași lucruri, nimeni nu îți garantează contrariul laughing

| MeForeverAlone a răspuns:

Never.
De ce să o fac? Dumnezeule mare, zici că n-am și acum destule probleme pe cap. Mi-ar mai trebui și să umblu de grija altora, nevastă, copii...
Sunt prea multe de luat în calcul, să-ți petreci restul vieții cu cineva care nu știi cât timp te va iubi ( eu personal merg pe idea că dragostea ține maxim 3 ani) ar fi prea riscant.
Mai bine trăiesc liber și fericit, să pot face ce vreau când vreau, să am iubiri de-o vară și să nu am limitări sau opoziții când voi dori să iau o decizie sau să merg undeva.
Nu vreau să răspund de viața și alegerile altora, și nici ca alții să le influențeze pe ale mele...
Așa că nu mersi, nu vreau așa ceva.

| Juviia a răspuns:

Eu am pe cineva, deci cam pe la 24-26 de ani.

| Florentina9210 explică (pentru Juviia):

Casa de piatra!

| Juviia a răspuns (pentru Florentina9210):

Miersiiii rolling on the floor

| mbncf a răspuns:

Niciodată laughing

| Florentina9210 explică (pentru mbncf):

Cum asa? laughing sau vrei sa nu ai obligatii? haine de spalat, mancare de facut etc?

| NoFeelings a răspuns:

Buna! happy
Buna intrebare. Desi sunt mica, cred ca gandesc putin mai matur, si cred ca am o minte destul de limpede incat sa imi sustin decizia aceasta pana la final: niciodata. happy
Presupun ca este cea mai buna decizie pe care o pot lua... Analizand viata pe care mi-o doresc happy

| Dante30 a răspuns:

Buna, sunt de parere ca, casatoria este doar o chestie impusa de societate pentru a salva de multe ori o relatie obligandul pe unul daca nu, chiar pe ambii parteneri sa isi calce pe orgoliu si sa faca acest pas maret incurajt de parerile unor oameni, familie, prieteni etc, ce nu pot si nu stiu cum sa stea in banca lor. Doi oameni ce intr-adevar se iubesc si se respecta pot trai impreuna si fara a fi casatoriti, valabil si daca fac un copil, iar religia daca va sa vina si ea cu indoctrinarea ei trebuie data la o parte ca atare. Casatoria de asemenea inseamna, renuntarea individualitatii a doua persoane ce de bine sau de rau, nu se cunosc indeajuns de cele mai multe ori, fiecare avand un orgoliu diferit si incompatibil cu al celuilalt. Pentru ca in momentul in care acest pas a fost facut, unul sau ambii indivizi vor renunta la vechile placeri, obiceiuri etc, ce poate inainte le aducea o anume relaxare, astfel conformanduse o data, de 2 ori, 10 ori pana ce nu vor mai putea indura, nevoilor celuilalt, caruia nu ii convine X lucru pe care sotul/sotia il face, Ex: Poate prefera sa doarma in loc sa faca sex, una din cele 2 parti va fi nemultumita, crezanduse nedorita acest lucru instigand o mai mare neincredere/insecuritate in timp. Sper ca m-am facut inteles.

| Axelrunda a răspuns:

Pai depinde cand voi gasi persoana potrivita, dar cred ca in jur de 28 de ani.

| Florentina9210 explică (pentru Axelrunda):

E perfecta varsta aceasta, aveam aceeasi gandire.

| тecнιннιlα a răspuns:

Intr-o saptamana laughing ma casatoresc. Deci la 21.

| AliceNeye a răspuns:

Cand e momentul!

| Andrei2991 a răspuns:

Maxim 30 ani, minim 25... Undeva intre, dar oricum, relatia trebuie sa aiba 5-6 ani, sa fie serioasa. Nu asa, ne-am vazut acum 6 luni, ne casatorim de Craciun...