| username_9565 a întrebat:

Hello!
Am 14 ani si as vrea sa ma angajez.
Nu la impartit pliante...
Mieimi si plac ff mult copiii, credeti ca m'ar angaja candva ca dadaca?

Răspuns Câştigător
| Filly_6570 a răspuns:

Copii reprezinta o responsabilitate foarte mare si in acelasi timp e foarte dificil de lucrat cu ei. Nu vreau sa te critic dar nu te vad capabila sa te descurci cu un copil nici pe tine nici oricare alta persoana de varsta ta. Trebuie luate in calcul si evenimentele negative care se pot petrece, de exemplu ce faci daca copilul face febra, sau varsa sau orice alta problema atat de freventa la copii. Iti vorbesc din experienta proprie pentru ca am o sora care e cu 12 ani mai mica decat mica si nu suportam nici o ora sa raman singur cu ea. Te cred ca iti plac copii dar nu tine totul de joaca cu ei in plus de asta parintii care isi angajeaza bone le prefera pe cele care au ceva studii in domeniu. Mai asteapta sa cresti, iar daca nu e imperativ sa iti gasesti un job traieste-ti etapa din viata cu cei de varsta ta. Anii de acum nu se mai intorc si vei avea timp sa lucrezi toata viata.
Succes

3 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Eu nu te-as angaja ca dadaca, as prefera o doamna cu experienta.

| matt25 a răspuns:

Sincer ma indoiesc, eu unul daca as avea copil nu te-as angaja nici in 1000 de ani ca dadaca. Mai ai rabdare, cresti, fa facultate si dupa cu siguranta o sa poti sa faci treaba asta. :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti priceputa in acest domeniu nu ma indoies ca cineva nu te va vrea ca dadaca. dar trebuie sa stii sa intelegi copii, sa stii ce vor happy