| deny25 a întrebat:

Hello...am intrat in clasa a 9 anul acxesta, la profilul filologie. Poate cineva sa imi spuna ce materii voi face? As vrea sa stiu exact care sunt materiile, voi face matematica, biologie, fizica, chimie si chestii din astea sau numai limbii straine, istorie, geografie si romana? mersi de ajutor...

Răspuns Câştigător
| zuzushi a răspuns:

Vei face mate, bio, chimie, fizica, geografie( vei da teza ori la ea ori la istorie), romana si franceza si engleza ( mai mult) + latina, la care vei da si teza. vei avea ca materie noua logica. happy
cred ca....mda...cam atat big grin

7 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Si eu am intrat la filo big grin, si da, faci si materiile mentionate de tine. Stiu ca mate 2 ore, info 2 (sau una, numai stiu sigur), fizica 2, chimie si bio doar odata pe saptamana. Celelalte materii cred ca le sti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cls 9 si 10, faci si mate, si fizica, si bio si chimie. Dar nu mai mult de 2 ore de mate/saptamana, la fel si fizica, la chimie si bio probabil doar o ora/saptamana.
Din a XI-a, scapi de ele.Raman doar "Stiintele", o materie mai mult pentru cultura generala happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atatea materii? cred ca nu le-ati pus pe toate straight face ca si eu am intrat la filologie

| alice_6789 a răspuns:

Si s-ar putea sa mai avem o limba moderna in plus... am inteles ca intre germana si spaniola (am vazut pe un site dar nu e sigur)

| deny25 explică:

Mersi brianna...

| deny25 explică:

Mersi la toti :*:*:*

| mihaela_9796 a răspuns:

Da cam astea sunt engleza franceza romana istorie geografie latina chimie fizic biologie si mate dar chimia fizic bio si mate se scot din cls a 11a si vor ramane doar cele axate pa stiintawinking oricum profilu asta e destul de bun pentru ca dupa terminarea liceului ai mai multe varinate pa care sa te axezi ca de exemplu psihologie jurnalism litere drept etcwinking