| Anaa939839393 a întrebat:

Hello! Este adevarata chestia aia ca daca pui scoci pe un geam termopan acesta devine transparent?

10 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

N-am auzit asa ceva si nici nu inteleg cum sa devina transparent, daca el este deja transparent.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai geamul termopan, nu este transparent deja? :/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si o sa vezi

| Anaa939839393 explică (pentru RaduRobertRO):

Meh...nu am specificat in totalitate...gen acel geam termopan cu model

| RalucaRalu2 a răspuns:

Buna. Nu este adevărat!

| anonymus005249 a răspuns:

I. Trebuie sa fi mai clară. Tu întrebi dacă scociul devine transparent sau geamul?

II. Dacă faci referire la faptul ca scociul devine transparent dacă îl lipești pe un geam de termopan, sa știi ca scociul este oricum transparent.

III. Dacă faci referirea faptul ca geamul devine transparent dacă lipești un scoci pe el, geamul de termopan este deja transparent, insa nu si cel opac, care nu poate deveni transparent.

IV. Poate faci referire la banda adeziva, fie neagra, fie în alte culori, însă nici aceasta nu poate deveni transparenta dacă procedezi în acest fel, lipind-o pe un geam de termopan.

În concluzie, fii mai precisa când pui o întrebare și pana sa o pui, gândește puțin logic!

BAFTĂ!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ana are merelaughing Ce varsta ai Ana

Bula
| Bula a răspuns:

Atat geamul, cat si scotch-ul sunt transparenti (dar nu perfect).
Daca le suprapui, atunci transparenta se va reduce cu suma atenuarii luminii a celor doua materiale.

Mai transparent va fi mintea ta, daca intelegi comentariile la intrebare.

| darrio2007 a răspuns:

Este deja transparent.