| Yonderly a întrebat:

Hello girls and boys!
O întrebare: De ce mintim? Pana la urma se va afla adevărul, nu?

Răspuns Câştigător
| OmniSpirit a răspuns:

Poti incerca sa minti o galaxie intreaga tot degeaba pentru ca de tine insuti nu poti fugii.
Oamenii care fug de adevar si prefera sa fie tratate ca oitele atunci prefera sa fie mintiti.

Nu trebuie sa incercam sa acoperim mezeria sub covor caci odata si odata tot se va vedea ca acel covor parca, nu sta cum trebuie. Si, hop! totul va iesi la iveala.

In lumea aceasta a fi sincer esti catalogat de majoritatea ca un om de evitat.
Chiar si asa este intelep sa nu mintim si sa ne demonstram ca putem mai mult decat a ne preface ca se poate si prin ocolite si mintind.

Mai bine taci decat sa minti si va fi cel mai bun raspuns posibil. Daca ai gresit recunosti fie si prin tacere.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai aiurea e ca ne mintim pe noi ca sa mergem mai departe,de fapt traim din minciunii, minciuniile sunt sperante, vise, iluzi, amagiri etc nu ma mir ca mintim si pe alti, ipocrizia defineste specia umana

| LoveSleep a răspuns:

Nu ne băga pe toți în aceeași oală.
Eu vreau în castron.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu nu sunt in stare sa mint. Spun mereu adevarul. Daca nu pot zice adevarul mai bine tac.

| syd a răspuns:

Ca sa ne punem intr-o lumina mai buna; de ce altceva ai minti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mereu se afla adevarul de aia multi prefera sa minta, plus ca este mai usor decat sa spui adevarul

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Si daca nu se afla?

| MrLucas a răspuns:

Nu obisnuiesc sa mint, insa si cand o fac..crede-ma ca iau adevarul cu mine in groapa laughing