| Adrianovic a întrebat:

Hello...tocmai am terminat cls 8-a si as vrea sa stiu cum e la inceput in liceu...sa fi boboc.hee hee

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

E inspaimantator la inceput, deoarece nu stii ce si cum, insa pe parcurs iti dai seama ca e mult mai bine decat in clasele 5-8.
cum a zis si deea: in perioada asta incepe sa apara dragostea adevarata, la liceu vei gasi prieteni adevarati care vor ramane si p parcursul vietii nu numai cat sunteti in aceeasi clasa, veti face multe impreuna si in clasa a 12ea o sa privesti inapoi, nu o sa iti vina sa crezi ca totul se termina si o sa iti para rau ca se termina.si sa nu uitam d petrecerile memorabile d la colegi d acasa sau iesitul prin cluburi cu gasca.sau excursiile in care s-au intamplat atat d multe.
e placut sa fi boboc. e placut sa fi in centrul atentiei. e placut sa fi cel mai miclaughingo sa vezi tu. oricum e un nou inceput, si eu te sfatuiesc sa te bucuri d fiecare clipa ca mai apoi sa nu stai sa te gandesi are cum ar fi fost daca as fi facut si aia, sa nu ai regrete ca ai facut ceea ce ai facut la un mom dat. o sa inveti multe lucruri, mai multe decat ai invatat pana acum.succes!

2 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Emotionant! dupa parerea mea anii de liceu sunt cei mai frumosi.
pe vremea mea, la 14, in clasa a IX-a, a fost anul in care "am scapat" de supravegherea parintilor, am intalnit "lume noua", si prima dragoste (pe bune)... oricum a fost frumos, acum tinerii au mai multa libertate, si sunt mai libertini inca din scoala generala asa ca nu stiu daca "senzatiile"vor fi la fel!

| lala178 a răspuns:

Uite aici:D mi-am spus pararea despre liceu;))

http://www.tpu.ro/......-la-voi-d/