| anonim_4396 a întrebat:

Help me! Vreau si eu un site, la limba si literatura romana cu subiecte pisibile(modele)pentru evaluarea nationala, cele mai multe F+V

4 răspunsuri:
| ßhåååå a răspuns:

Am incercat si nu mi-a dat decat 3 subiecte posibile... vreau altele plss

| Beastboy a răspuns:

Iti recomand mai bine 2 culegeri
1) evaluare nationala limba si literatura romana editura art autori:florin ionita, mihail stan, marilena lascar...e rosie cartea si f buna vreo 20 ron sau 15
2)evaluare nationala 2011 seria evaluare clasa a VII a limba si lit. romana editura nomina e alba cartea cu mov si portocaliu 16 lei
tio recomand pe primawinking

| Iridinvest a răspuns:

Si eu vreau.pe asta rosie. unde gasesc pe net?

| Andra_1279 a răspuns:

Incearca www. edu.ro. Acolo gasesti variantele de anul asta, si din anii trecuti pentru bac, teste nationale, la toate materiile posibile inclusiv romana. Dupa ce iti scoti subiectele poti sa iti scoti si rezolvarile. E cel mai ok site, apartine de ministerul educatiei. Bafta!