| DanaPopa45 a întrebat:

Hey,A fost cineva la un medium spiritual?
Recomandati pe cineva?
Mersi

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu as recomanda niciodata pe nimeni, ca aia este taxa pe prostie, fiindca ghicitoaresa aia te trage de limba si iti spune ceea ce tu stii deja.
Am facut prostia asta cu multi ani in urma, cand o prietena a insistat sa mergem sa ne ghiceasca una si cand am vazut ca ne tot intreba despre anumite chestii, ca ea sa faca legaturi, mi-am dat seama ca-i inselatorie.

| Simpatic a răspuns:

Nu iti recomand sa recurgi la cineva care pretinde ca are o astfel de cunoastere si putere, o astfel de forma de inselaciune asemanatoare cu ceea ce practica si pentru ce pretind bani vrajitoarele, este aceeasi marie dar cu alta palarie!
te asigur ca nimeni nu are puterea de a vorbi cu spiritele sau de a sti ce a fost in trecutul nostru sau ce va fi in viitor!
practic ajungi sa dai bani unora indiferent ca practica spiritism, datul in ghioc, ghicitul in carti (tarot) sau ghicitul in aruncatul babaroaselor...totul este o minciuna!

| LisaJulie a răspuns:

Nu! Dar am avut prieteni care au fost și degeaba! Nu sunt buni! Prostesc oamenii ca să le inhațe banii! De ce vrei sa cauți un medium