| RoxKnkK a întrebat:

Hey! Am nevoie de intrebari cu 3 variante de raspuns dar numai una sa fie corecta
Stiti siteuri? sau sa spuneti voi orice
Funda

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

1) Care dintre cei mai jos citați nu a fost dirijor de orchestră:
a) Zubin Mehta.b) Erich von Stroheim.c)Herbert von Karajan.d)Roberto Benzi?
Răspuns corect : b
b)Care țară africană se numea la începuturile sale Cirenaica: a) Etio pia.b) Abisinia.c) Libia. d)Sudan?
Răspuns corect : c.
c) Care este sensul cuvîntu lui „boreal":a) care adie ușor. b) nordic. c) compus al borului. d) blajin la vorbă?
Răspuns corect: b
d) Bulevardul Pache poarte prenume le unui fost celebru primar al Capita lei. Care este numele acestu ia : a) Lahovary. b) Cantacuzino. c) Protopopescu. d) Brătianu?
Răspuns corect : c.
e) Georges Simenon, părintele spiritu al al celebrului „comisar Maigret", e
ra de naționalitate: a) francez.b) spaniol. c) elvețian. d ) belgian?
Răspuns corect : d

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Nu au fost bune răspunsurile mele?
Te-ai lăudat că dai funda.