| AndreeaDeea56 a întrebat:

Hey!happy. Deci acu 2 ani am facut o consultatie la ochi si aveam dioptriile 1.50.A fost destul de greu sa ma obisnuiesc cu ochelarii dar i-am purtat si la scoala.Numai cand mergem pe afara sa ma plimb nu ii purtam ca sa ma vada toata lumea...In schimb in oras, mall s. a. m. d. ii purtam ca nu ma cunostea nimeni.Ma rog.au trecut 2 ani de zile si parca nu ma mai ajutau ochelarii.Am facut iar o consultatie (prin iulie parca) si aveam dioptriile 2.00 desi eu ii purtam...De atunci ii port de 2 ori mai mult dar chiar nu mai vreau sa port ochelari.Parca ii port si nu vad nici un rezultat.La scoala ii port doar in ore, dar totusi. E destul de airea sa iesi afara si sa nu vezi cine e la 1, 2 m de tine si sa trebuiasca sa te apropii ca sa vezi. Ce pot sa fac? Sa-i port mai mult? As face oriceeee numai sa vad normal.sad

6 răspunsuri:
| Mixed a răspuns:

Poarta-i normal...
incearca sa iti cumperi o rama frumoasa care sa te avantajeze...
si nu te mai ascunde de lume ...nu esti singura care poarta ochelari ...sunt sigur ca esti frumoasa si cu ochelari si fara ei...winking...pup

| emy a răspuns:

Pai de ce ii porti la scoala doar in timpul orelor? Nu trebuie sa-i porti permanent? Mai lasa barfele, caci daca te iei dupa ele, inseamna sa stai numai intre patru pereti.Sa stii ca lumea, daca vrea, tot iti gaseste defecte, indiferent cat de ingrijesti, cat de bine arati, cat de bun esti.Inteleg ca e cam greu, dar ai sa vezi ca, in timp, Dumnezeu te va ajuta sa depasesti mai usor prejudecatile oamenilor.Roaga-te pentru asta, si pentru ei, ca sa se schimbe in bine.Crede-ma ca daca vei face toate astea, te vei simti mult mai bine.Roaga-te cat de des poti! Succes, si capul sus! Viata merge inainte. E un dar pe care trebuie sa-l iubim si sa-l pretuim, orice ar fi.

| Casiana a răspuns:

Poti fi frumoasa si cu ochelari, totul vine din interior...Si in plus o rama frumoasa, este intotdeauna de ajutor...Multe persoane poarta ochelari, si mie chiar imi plac...

P. S:Nu uita, totul vine din comportament!

Pa, pa!

| fanhannahmontana a răspuns:

E foarte usor...personalizeaza-i.Da-le un nou look.Si poarta-i intotdeauna orice ar fi(ok, in afara de atunci cand dormi). Daca nu, va trebui sa ii porti pana la 80 de ani...Lasa-i in pace pe cei care te jignesc...Fii invincibila la aceste tampenii de genul,"aragaz cu 4 ochi si alte chestii...Si eu port ochelari si NIMENI, dar NIMENI de la scoala mi-a spus asa ceva... N-au indraznit...

| Andrei_6051 a răspuns:

Buna pixie, daca vrei chiar sa vezi normal exista tehnici naturale.
eu folosesc de pe www.renuntalaochelari.com si chiar au efect. sa imi spui cum te simti dupa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.zonazeronet.ro