| ѕოiℓεƒօгოεεℒԾѴℰ a întrebat:

Hey. Imi puteti spune si mie ce semnificatie are fiecare trandafir? (rosu, galben, alb, etc).
Fundita!
Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Andreea011 a răspuns:

Trandafirul rosu semnifica dragostea, romantismul, pasiunea.
Trandafirul galben :culoarea galben este asociata geloziei iar trandafirul inseamna dragoste.din astea rezulta o dragoste geloasa.dar gandeste-te ca daca persoana este geloasa inseamna ca te iubeste cu adevarat si nu vrea sa te piarda!
Cel alb semnifica sinceritatea, timiditate, inocenta si puritate.
FUNDA PLIZZZZZZ

1 răspuns:
| LifTwist a răspuns:

•Trandafiri rosii – mesagerii dragostei, pasiunii, romantismului, spun Te iubesc si pot de asemenea sa demonstreze respect si curaj.

•Trandafiri mov – anunta ca persoana care ii ofera s-a indragostit la prima vedere.

•Trandafiri portocalii – ii declara entuziasm si dorinta.

•Trandafiri galbeni – semnifica bucurie si prietenie, dar poate sa si spuna Imi pasa.

•Trandafiri roz – exprima recunostinta si apreciere, gratie si delicatete.

•Trandafiri de culoare roz deschis – simbolizeaza sentimente de admiratie si simpatie.

•Trandafiri de culoarea piersicii – pot fi mesagerii unei game largi de sentimente, de la simpatie pana la recunostinta.

•Trandafiri albi – flori bogate in intelesuri: Esti divina, veneratie si timiditate, inocenta si puritate, Te merit, sau discretie si tacere.

•Buchet din trandafiri rosii si albi – semnifica unitate.

•Buchet din trandafiri rosii si galbeni – exprima sentimente de bucurie si fericire.