| FetitzaSiPunct a întrebat:

HEY! Ma plictisesc! Ceva idei anti plictiseala?

Răspuns Câştigător
| etudor a răspuns:

DE ce sa te plictisesti? Daca esti fetita, incearca sa-ti ajuti mama in gospodarie pregatindu-i surprize:o prajiturica, un aperitiv deosebit, lucreaza-ti un guleras modern din fire cu sclipici, calca rufe...si cate nu poti face,numai sa vrei! SAU:daca ti-ai stabilit scopul final spre o cariera anume, dedica-te ei, studiind tot ce poti gasi in legatura cu aceasta; sau citeste o carte buna care-ti largeste orizontul cunoasterii, imbogatesti vocabularul si te deconecteaza, te relaxeaza.Eu,una cand ma satur de treaba, pictez in ulei pe panza sau carton peisaje, natura statica.As citi o carte buna dar am probleme cu ochii...

4 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Iesi pe afara.

| TheStory a răspuns:

Vizioneaza un film sau serial.

| Yasmin875 a răspuns:

Citeste ceva
Plimba-te pe afara
Uita-te la un film
Joaca-te cu sora ta/fratele tau

| George_Butnaru_1996 a răspuns:

O idee ar fi sa te uiti la pro cinema an fiecare zi la ora 7 este emisiunea la bloc