| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Oare de ce când vorbim in alta limba ni se schimba vocea?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ți se pare, ori ai prea multe emoții. Poate că te concentrezi asupra fiecarui cuvânt, dorind să iasă ceva perfect din gurița ta, încât să îl faci pe interlocutor să înțeleagă ce vrei să spui. Nu vei mai avea această problemă, atunci când vei vorbi cursiv limba respectivă.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu mi se pare ca se schimba vocea cand vorbesti intr-o limba straina.Adica nu doar la mine, dar am lucrat intr-un call center unde se vorbea engleza, franceza si germana iar vocile colegilor erau la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca accentueaza diferit Eu sunt maghiar si in romana am vocea foarte groasa pentru ca ma chinui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de limba si de cat de bine o sti vorbi