| raluca1996 a întrebat:

Hey.TPU!
Ai voie ca atunci cand esti pe stop sa intri in biserica si sa te impartasesti sau spovedesti? Va rog raspundeti daca stiti si nu doar sa va aflati in treaba...Va mersi happy

Răspuns Câştigător
| lorra mng a răspuns:

In postul pastelui aveam si eu aceeasi nelamurire. Am mers la tara, era vinerea mare cand se canta prohodul domnului si imi doream sa merg la denii. Bunica imi zicea sa nu merg ca nu am voie si e pacat. Pana la urma m-am dus, i-am explicat preotului problema si a zis ca sunt copil(am 14 ani) si am voie, dar bineinteles sa fii curata si sa ai protectie(dar nu se pune problema de asa ceva). Deci cel mai bine e sa il intrebi pe preot daca ai sau nu voie, chiar daca e jenant, dar e cel mai bine asa. S-ar putea sa nu te poata impartasi (din cate am auzit si eu), dar macar te spovedesti. P. S. : sfatul meu este sa il intrebi pe preot. el este in masura sa iti zica. Mult succes si-o sarbatori fericite!

2 răspunsuri:
| Zumbalaarebeca a răspuns:

Poti sa intri in biserica dar nu ai voie sa te impartasesti.

| alessia a răspuns:

Din cate stiu eu cand esti pe stop nu ai voie sa mergi la biserica.mai ales sa te inchini.tonguepup