| TheHobbitHere a întrebat:

Hey TPU,
AM vrut sa imi cumpar ceva de pe mercador.ro, dar produsul era din Arad si eu din Tulcea.
Cam cat o sa dureze pana imi vine coletul?
Funda cel mai rapid si bun raspuns

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

In mod normal cam 2-3 zile lucratoare, maxim 4-5 zile lucratoare (1 saptamana). Roaga vanzatorul sa te anunte cand a pus coletul la posta, daca in 3 zile lucratoare nu ai primit avizul in cutia postala mergi la oficiul postal de care apartii si intrebi de colet, asta pentru ca uneori nu iti ajunge avizul in cutia postala. Din momentul primirii avizului(de la sosirea coletului) ai 2 zile lucratoare sa ridici coletul fara a plati taxe de magazinaj (65 bani/zi), ziua primirii (stampila postei) + 2 zile lucratoare.