| anonim_4396 a întrebat:

Ati simtit cutremurul? A fost chiar acum, eram in pat si a inceput sa se miste cu mine, si sora mea era la calculator si a inceput sa se miste calculatorul. A inceput sa se miste si scaunul cu ea, si aveam si o floare in camera si incepuse sa se miste.
L-ati simtit?

55 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

L-am simtit, ca doar nu sunt nesimtit. happy Eram si eu la calculator, si a inceput sa se miste mobila, si am sarit sa ies rapid afara.

| Mayhem666 a răspuns (pentru cristi202):

Eu eram in pat cu laptopul si raspundeam la o intrebare, cand am simtit ca a inceput sa se miste patul cu mine, iar sora mea era in camera cu mine si era la calculator, si a inceput sa se miste monitorul si sa se miste scaunul cu ea, si mi-a spus ca e cutremur, prima oara eu am crezut ca mi se parea mie, dar cand am vazut ca si floarea din camera mea se misca, mi-am dat seama ca era cutremur, dar pana sa procesez eu totul, deja trecuse, ca a durat cam vreo 3 secunde. La mine a fost prima oara cand am fost si eu trez ca sa prind un cutremur, ca de obicei se intamplau cand eu dormeam, si sunt asa incantat ca am apucat si eu sa experimentez asta. Eu nu m-am speriat, ba chiar mai vreau unul laughing

| cristi202 a răspuns (pentru Mayhem666):

Vrei probabil inca unul cum la fel iti place sa vezi fulgerele pe cer (eu ador asta) noaptea, insa nu e de dorit sa ii cunosti puterea, avand de-a face direct cu el.

| faramatania a răspuns:

Da,normal că l-am simțit și m-am speriat.Am găsit și pe net și zice că a fost un cutremur moderat cu magnitudinea de 5, 5-5, 8 în Vrancea în noaptea de 27 spre 28 Dec., nu spune la ce adâncime.

| Mayhem666 a răspuns (pentru faramatania):

A fost un cutremur special pentru mine, din moment ce a fost ziua mea pe 27 laughing
Ala a fost cadou de ziua mea laughing

| faramatania a răspuns (pentru Mayhem666):

laughing așa cadou, oricum trecuse ziua ta.

| Mayhem666 a răspuns (pentru faramatania):

A fost cu intarziere laughing

| faramatania a răspuns (pentru Mayhem666):

Da,poți să spui și așa.

| darrio2007 a răspuns (pentru Mayhem666):

La multi ani! Daca tot a fost ziua ta. Nu ar trebui sa va amuze cutremurele. Daca era mai mare era tragedie. Vezi cutremurul din 77.

| Neverrrrrr a răspuns (pentru faramatania):

Era 1:30 cand s-a intamplat.

| faramatania a răspuns (pentru Neverrrrrr):

La 1:20

| Mayhem666 a răspuns (pentru Neverrrrrr):

S-a intamplat la 1:20 sau 1:21, in nici un caz la 1:30, ca dupa ce s-a oprit, am pus imediat intrebarea, iar cand s-a oprit ma si uitasem la ceas.

| anonimg a răspuns:

Din nefericire eram si eu la ora aceea tarzie la pc. Dar dupa cate imi dau seama, a mai fost unul mai inainte -daca nu chiar doua, cam cu 1-5 minute inainte.
De doua ori am simtit ca se misca scaunul cu mine. Prima data am crezut ca am eu o problema de sanatate, si ca(,) corpul meu reactioneaza asa din pricina ca ma culc tarziu. La ce-a doua miscare am realizat ca este de fapt cutremur.

Cred ca a fost si a 3-a miscare, dar doar a monitorului; si a fost o miscare fata-spate a acestuia, si cred ca de aceea nu am simtit-o. M-am speriat cand am vazut ca se misca monitorul. Nu m-as fi speriat daca as fi simtit si eu miscarea. Dar ca sa se miste ceva prin casa fara sa iti dai seama ca a fost cutremur, imediat faci ochii mari big grin. Aceasta a fost prima. Urmatoarele doua au fost dreapta-stanga(adica pe lateral) si acestea au fost simtite; si mai ales ultima, care m-a facut sa ma ridic intr-un final, de pe scaun.

| Florentina9210 a răspuns:

Da, era loc de mai bine. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

Da.A venit bunica-mea la mine in camera speriata. laughing

| Deaad a răspuns (pentru Deaad):

Cred ca mai vine unul ca acum cateva minute mi s-au miscat cablurile.
laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Deaad):

La mine toata lumea dormea in afara de mine si sora mea. Eram amandoi la mine in camera eu la laptop in pat si raspundeam la o intrebare pe TPU si ea pe scaun la calculator si citea o manga, si cand a vazut ca i se misca monitorul si se misca scaunul cu ea, mi-a spus ca e cutremur, iar eu pana sa procesez totul, deja trecuse, ca eu credeam ca mi se parea ca se misca patul cu mine laughing. In sfarsit am fost si eu treaz si am prins un cutremur (asta fiind primul), sunt atat de incantat, mai vreau unul laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Deaad):

Sper sa mai vina unul, ca sa mai am inca o data senzatia aia placuta de parca as pluti pe mare laughing

| Deaad a răspuns (pentru Mayhem666):

Eu l-am simtit pe primul acum mult timp.
Eram,unde crezi,tot la bunica-mea si cum a venit cutremurul, instant s-a sculat din pat, mi-a aruncat in sictir o vesta si a tipatbig grinani(asa ma mai cheama), hai afara!
Eu ma **** pe mine de frica, eram mic.
SI dupa am plans ca nu era taica-meu langa mine.
(sper ca i s-a varsat berea la carciuma in ziua aia)
laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Deaad):

Eu mai vreau un cutremur, mi se par faine, ma simt de parca as fi pe mare laughing

| VelaJohnny a răspuns:

Nu, is in banat tongue!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!

Deci asa,fi atent!
S-a cutremurat patul da? Ce-am facut?
M-am gandit "fiind cutremur,consider benefic sa stau in pat pana trece,daca se darama ceva pe mine,sunt mai multe sanse sa supravietuiesc,asa,daca ma dau jos din pat risc sa ma lovesc de ceva cu capul,sa cad in in cap,sa mi sparg capul,apoi sa sa darame ceva pe mine,dar daca stau in pat,ce se poate intampla? doar sa imi pice ceva in cap,rezulta ca sunt mai putine riscuri."
Si am adormit, apoi cand s-a cutremurat mai tare am zis sa se duca la mama lui in Transilvania si sa nu se mai intoarca,sau daca vine sa nu mai faca asa urat ca ma supara.
A zis " bine bine,scuze,scuze,promit sa nu mai fac sad ma ierti? sad "
Eu,fiind om bun,am zis " te iert,te iert,dar mi-ai speriat cainele,dupa ce-i dai un os, pleci si vorbim data viitoare, intrii in casa, jucam ceva, si apoi pleci"
Si a plecat.

| Iunix a răspuns:

A fost cutremur? la ce somn am eu ar trebui să fie un cutremur de 9 grade ca să simt ceva.

| August99 a răspuns:

Aici in Transilvania nu s-a simtit... avem Carpatii laughing

| SERIALS a răspuns:

Da, caci nu dormeam!

| Edisor27 a răspuns:

Eu nu l-am simtit

| HandaSei a răspuns:

În Iași sa simțit chiar bine, a durat aproape un minut, clătina chiar și dulapul... rolling on the floor
Deși nu cred că a fost mai mare de 4 pe aici...

| Mayhem666 a răspuns (pentru HandaSei):

La mine nu s-a simtit cine stie ce, desi mi-as fi dorit sa se simta putin mai tare si sa dureze putin mai mult, a fost asa de scurt, ca s-a terminat inainte sa reusesc sa procesez complet ce tocmai se intamplasera laughing

| Axely a răspuns:

Oh da, am crezut ca a intrat cineva peste mine xDDD

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Mie mi s-a parut fain, din moment ce a fost prima data cand am prins si eu un cutremur si am fost treaz, ma simteam de parca eram cu barca pe mare laughing

| Axely a răspuns (pentru Mayhem666):

La fel si eu xDD E prima dată, stateam ca omu linistită pe skype... vorbeam cu cineva... si cand bum bum bum xD
Dar m-am speriat de moarte xDDD
După a inceput toată lumea pe skype sa-mi dea mesaj ca e cutremur, ca daca l-am simtit xDDDDDD

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Eu nu m-am speriat. Cutremurul deja trecuse pana sa procesez eu ce se intampla laughing, dar tot a fost fain.

| Axely a răspuns (pentru Mayhem666):

Sau mor, Mamaie dormea, după ce s-a terminat cutremuru o trezesc eu pe mamaie ceva de genu :
MAMAIE BĂ, MAMAIE a fost CUTREMUR!
*Se trezeste mamaie repede*
Ea : Ce cum? Cand, acum?
Eu : DAA!
Ea : Aoleu fata mea
XDDDDDDDDDDD

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Eu eram cu sora mea in camera, eu in pat la laptop, si ea pe scaun la calculator, si dupa ce s-a terminat cutremurul ne uitam unul la altul, si am inceput sa radem si sa realizam ca noi eram paraleli cu ce tocmai se intamplase. Eu eram linistit si raspundeam la o intrebare pe TPU, iar ea citea o manga online cand s-a intamplat totul. Nici acum nu imi vine sa cred ca a fost primul meu cutremur, si am fost asa de calm, ba chiar entuziasmat. Asta a fost un fel de cadou de ziua mea cu intarziere laughing

| Axely a răspuns (pentru Mayhem666):

Vorbim aici de parcă, ar fi venit sfarsitul lumii, Vaii XDD

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Chiar ca! Cred ca nici daca era sfarsitul lumii, nu vorbeam asa laughing

| Axely a răspuns (pentru Mayhem666):

Vaiii XD

| untu a răspuns (pentru Axely):

Nu trebuia sa faci asa ceva nici in gluma sa o sperii pe bunica ta! Risti ca bunica sa faca infarct!

| untu a răspuns (pentru Axely):

Nu mai glumi cu cutremurele asta ca iti plac! Cand ma gandesc doar asa vine sfarsitul lumii pe neasteptate in timpul noptii cand toata lume doarme sau ca apare marele cutremur ce dureaza vreo 8 ore si va rade de la jumatate din Bucuresti pana toata zona Dobrogei prin Galati, prin toata zona Moldovei pana in Moscova ca va fi pustiu mare cum nu s-a mai pomenit asa ceva!

| KanezuY a răspuns (pentru untu):

Este imposibil sa fie asa un mare cutremur de 8 ore, deoarece d.p.d.v logic si stiintific placile tectonice nu stocheaza asa mari cantitati de energie...decat daca ar fi un supervulcan poate.

| untu a răspuns (pentru KanezuY):

Dar puterea LUI Dumnezeu ar fi posibila sa declanseze marele cutremur?

| Anonim141297 a răspuns:

Eu nu... am dormit buștean...

| Jrr_Klaudiu_1995 a răspuns:

Asta a fost prima data cand am fost si eu treaz si am prins un cutremur, de fiecare data cand era cutremur eu dormeam, de data asta am prins si eu unul!

| Mira_Nikita_1996 a răspuns:

Si eu l-am simtit, stateam la PC si ma jucam Dota...Tot am castigat jocul! (swag)