| anonim_4396 a întrebat:

Care este culoarea voastra preferata? Sau culorile daca aveti mai multe?
Mie imi plac culorile astea : albastru, negru si alb. Exact in aceasta ordine, deci albastrul este preferatul.

42 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

laughing Faceti testul Lüscher? Ma rog... intr-o forma adaptata. Testul presupune punerea in ordine a 8 culori si a 8 forme care reprezinta culori.

In forma asta (putin tras de par) puteti considera ca prima culoare aleasa este obiectivul pe care vreti sa-l atingeti, a doua culoare este starea voastra actuala, a treia culoare este cum nu vreti sa fiti.

Gasiti interpretarea culorilor pe net. Rezultatul are o valoare numai pentru distractie, insa oricum mai buna decat ghicitul in cafea. Lüscher foloseste niste culori speciale. De exemplu rosu este un fel de portocaliu.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Eh, parca nu iti pasa de ce zic altii laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Mai stii, oare cati o fi muscat momeala?

| Printesa10TM a răspuns:

Mov si negru

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Gri

| Clorox a răspuns:

Negru, chiar daca nu-i culoare!
Este cea mai eleganta nonculoare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bordo, daca vad bordo s-a terminat filmul. rolling on the floor

Am fobie de ace, spitale, sange etc. dar cand asistenta a gresit ceva si a inceput sa-mi iasa sangele prin branula pur si simplu eram mega fascinata de culoare si nu mai conta nimic din jurul meu. laughing

| T0T a răspuns:

1) Negru și alb nu sunt culori.
2) Probabil mov închis sau albastru închis.

| Mayhem666 a răspuns (pentru T0T):

Stiu ca alb si negru nu sunt culori, sunt nonculori, dar era mai usor sa intreb culorile preferate, decat sa intreb culorile si nonculorile preferate, ca poate unii au doar culori preferate, nu si nonculori preferate.

| T0T a răspuns (pentru Mayhem666):

Ok, mie îmi mai plac foarte mult negru și gri...Le iubesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Negru. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Albastru,violet.,rosu.